KENTİNİZDE...

Dunya Extra - - BU HAFTA NE YAPSAK? -

▶ADANA’DA 20. Devlet Tiyatroları- Sabancı Uluslararası Tiyatro Festivali; bugün “Kızgın Damdaki Kedi”yi, yarın ve 15 Nisan’da “Bir Hayvanat Bahçesi Hikâyesi”ni, 16 Nisan’da “Çocuk İstiyorum”u (üstte), 17 Nisan’da “Gözlerin Ardında Müzikal”i, 18 ve 19 Nisan’da ise “Sızı"yı seyircilere sunacak.

▶ANTALYA’DA Şehir Tiyatroları, “Küçük Kara Balık” adlı çocuk oyununu, yarın ve 15 Nisan’da seyircilere sunacak. Oyun, her iki gün de 14.00 ve 16.00’da başlayacak iki temsille küçük izleyicilerle buluşacak.

▶ ANKARA’DA Devlet Opera ve Balesi, Adolphe Adam’ın “Giselle” balesini yarın, saat 20.00’de Opera Sahnesi’nde yorumlayacak. Cem İdiz’in “Töre” adlı dans gösterisi ise Leyla Gencer Sahnesi’nde, 15 Nisan’da, 20.00’den itibaren izlenebilecek.

▶ANKARA’DA Dilek Türkan, bugün dinleyicilerle buluşacak sanatçılar arasında yer alacak. Türkan’ın “An” albümünden şarkılar seslendireceği konseri, saat 20.30’dan itibaren ODTÜ Kemal Kurdaş Salonu’nda dinlemek mümkün olacak.

▶BALIKESİR’DE popüler müziğin sevilen isimlerinden Manuş Baba, “Dönersen Islık Çal” adlı albümünün turnesi kapsamında sevenleriyle buluşacak. Şarkıcı, bugün saat 21.00’den itibaren Dorock XL sahnesinde olacak.

▶ İZMİR’DE Sahne Tozu Tiyatrosu, Ray Cooney’in “İkinin Biri” komedisini bugün yorumlayacak. Göksel Kortay’ın sahneye koyduğu oyun, saat 20.00’de Sahne Tozu Tiyatrosu Haldun Dormen Sahnesi'nde başlayacak.

▶İZMİR'DE Devlet Tiyatrosu, "Yanık" adlı oyunu bugün ve yarın yorumlayacak. Konak Sahnesi'nde izlenebilecek olan oyun, her iki akşam da saat 20.00'de perde açacak.

▶ SAMSUN’DA Devlet Opera ve Balesi sevilen türküden yola çıkan bale gösterisi “Arda Boyları”nı 19 Nisan Perşembe akşamı seyircilere sunulacak.

▶SİVAS’TA Devlet Tiyatrosu, “39 Basamak”ı bugün ve yarın seyircilerle buluşturacak.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.