YarınınY sanatseveri

Için festival

Dunya Extra - - BU HAFTA NE YAPSAK? -

Pockemon Crew 25 Nisan’da İş Sanat’ta. Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü’nün düzenlediği “Küçük H Hanımlar Küçük Beyler” Uluslararası Ç Çocuk Tiyatroları Festivali, 25-30

N Nisan tarihleri arasında Ankara’da d düzenlenecek. Ülkemizden gösterilerin ya yanı sıra pek çok konuk ülkeden oyunların da yarının sanatseverine sunulacağı fe festivalde Ankara Devlet Tiyatrosu’nun 13 sahnesi kullanılacak. Oyunlar, fa farklı yaş gruplarına hitap ediyor. Sanatseverler, bu hafta sonu ve önümüzdeki hafta farklı disiplinlerdeki gösteriler ve konserlerden beğenilerine göre olanları seçip izleme olanağı bulacak. Hareketli gösterisiyle The Pockemon Crew grubu İş Sanat’ın konuğu olurken, “Sihirli Flüt” unvanlı Şefika Kutluer Albert Long Hall'de sahne alacak. İstanbul Devlet Opera ve Balesi kısa bir süre önce prömiyerini yaptığı “Falstaff ”ı Süreyya Operası’nda sanatseverlere sunarken, Sertab Erener yeni projesi “Sertab’ın Müzikali”ni Uniq Hall sahnesinde yorumlayacak.

İş Sanat, Pockemon Crew’un “3-21… Kayıt!” isimli performansını gelecek hafta sanatseverlere sunacak. Dünya Breakdance Şampiyonu olan Pockemon Crew, sinema ve hip-hop dünyasını bir araya getireren şovlarını, 25 Nisan Çarşamba akşamı İstanbul’da yorumlayacak. 1930-40’lı yılların sinema dünyasını dekor ve kostümlerle zenginleştirerek yansıtacak topluluk, Türkiye’deki ilk kez sahne alacak. Gösteri, Fransız Kültür Merkezi işbirliğiyle gerçekleştirilecek.

"Viyana'dan Yansımalar"

Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Hall Klasik Müzik Konserleri, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteği ile her çarşamba akşamı İstanbullu müzikseverleri aynı çatı altında toplamaya devam edecek. Albert Long Hall Klasik Müzik Konserleri, 25 Nisan Çarşamba akşa- “Bravo Franklin” “Falstaff ”, yarın, 24 ve

25 Nisan’da Süreyya Operası’nda. Şefika Kutluer, 25 Nisan’da, Concilium Musicum Wien ile birlikte Albert Long Hall Klasik Müzik Konserleri’nin konuğu olacak. mı Avusturya’nın dünya çapında ünlü orkestrası Concilium Musicum Wien ve “Sihirli Flüt” Şefika Kutluer’i aynı sahnede buluşturacak. Türk Hava Yolları’nın katkısıyla düzenlenen konserin başlığı “Viyana’dan Yansımalar.” Müzikseverlere 19:30’dan itibaren sunulacak konserin repertuarında; Antonín Dvořák, Albert Franz Doppler, Fantaisie Pastorale Hongroise, Pietro Morlacchi, Briccialdi / P.A. Genin ve Robert Volkman gibi ünlü bestecilerin eserlerine yer verilecek. Popüler müziğimizin sevilen seslerinden Sertab Erener’in 25. sanat yılı için hazırladığı “Sertab’ın Müzikali” ise bu akşam dinleyicilerle yeniden buluşacak. Koreografisi ve sahne yönetimi Beyhan Murphy’ye, kostüm tasarımı Belma Özdemir’e ait olan gösteri, Uniq İstanbul’da izlenebilecek. Her şarkıya özel olarak hazırlanmış kostüm ve koreografiler ile ilerleyen şov, 120 dakika sürecek. “Sertab’ın Müzikali”, 27 Nisan Cuma akşamı da Uniq İstanbul’da tekrarlanacak.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.