KENTİNİZDE...

Dunya Extra - - BU HAFTA NE YAPSAK? -

▶ANTALYA’DA Troya efsanesini dans diliyle sahneye taşıyan “Troya” bugün seyircilere sunulacak. Genel Sanat Yönetmenliğini Mustafa Erdoğan’ın üstlendiği gösteri, Aspendos Arena’da saat 21.15’ten itibaren izlenebilecek.

▶ANTALYA’DA Cesaria Evora Tribute topluluğu, yarın sanatseverlerle buluşacak. Akra Caz Festivali kapsamındaki konser, saat 20.00’de başlayacak. “Çıplak Ayaklı Diva”nın anılacağı konserin solistleri arasında Lura, Teofilo Chantre, Nancy Vieira, Lucibella ve Elida Almeida yer alacak.

▶ ANKARA’DA Devlet Tiyatrosu, "Kaç Baba Kaç"ı bugün, yarın ve 6 Mayıs 'ta yorumlayacak. Altındağ Tiyatrosu'nda sahnelenecek olan oyunu bugün 20.00'de, yarın 15.00 ve 20.00'de, 6 Mayıs'ta ise 15.00'te izlemek mümkün.

▶BURSA’DA Devlet Tiyatrosu, “Sara’yı Evlendirmek” oyununu bugün ve yarın izleyicilere sunacak. Sam Bobrick’in kaleme aldığı oyun, bugün 20.00’de, yarın 15.00 ve 20.00’de Ahmet Vefik Paşa Tiyatrosu’nda yorumlanacak.

▶BURSA’DA popüler müziğin sevilen isimlerinden Berkay, bu hafta sonu sanatseverlerle buluşacak şarkıcılar arasında yer alacak. Berkay’ın konseri, yarın akşam saat 22.00’den itibaren Jolly Joker Bursa’da dinlenebilecek.

▶EDİRNE’DE KakavaHıdrellez Festivali, bu hafta sonu gerçekleştirilecek. Kentin çeşitli merkezlerinde yarın ve 6 Mayıs’ta düzenlenecek olan festivalde pek çok etkinlik yapılacak.

▶ İZMİR’DE son yılların sevilen isimlerinden Gökhan Türkmen, yarın sevenleriyle buluşacak. GT

Band orkestrası ile birlikte sahne alacak olan şarkıcının konseri Ooze Venue’de gerçekleştirilecek. Konserin başlangıç saati 23.00.

▶ SAMSUN’DA sevilen şarkıların bestecisi ve yorumcusu Deniz Seki, bugün sahne alacak sanatçılar arasında yer alacak. Seki’nin eski ve yeni şarkılarından örnekler seslendireceği konser, saat 22.00’den itibaren Hayal Kahvesi’nde dinlenebilecek.

▶TRABZON’DA 19. kez düzenlenen Karadeniz Tiyatro Festivali, 15 Mayıs’a kadar dünyanın çeşitli ülkelerinden toplulukların gösterileriyle devam edecek.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.