İstanbul’dan notalar yükselecek

“Boğaziçi’nde Bir Hanedan”dan

Dunya Extra - - BU HAFTA NE YAPSAK? -

bu hafta sonu ve önümüzdeki hafta, müziğin farklı türlerinin temsilcilerini ağırlayacak. Devam eden Zorlu PSM Caz Festivali yoğun bir programa sahne olurken, Nina Zilli İş Sanat’a, Electro Deluxe grubu Cemal Reşit Rey Konser Salonu’na konuk olacak.

Caz Festivali’nde kimler çıkacak?

Zorlu PSM Caz Festivali, 13 Mayıs’a kadar müziğin farklı türlerinin temsilcilerini sanatseverlerle buluşturacak. Hafta içinde başlayan festival kapsamında bugün sahne alacak isimler arasında Karsu ve Grails, yarınki programında ise İlhan Erşahin ve Kerem Görsev yer alacak. İstanbullular Sarah Blasko’yu 6 Mayıs’ta dinleyebilirlerken “Cesaria Evora Tribute” ve Jason Moran ile The Bandwagon konserleri 7 Mayıs’ta gerçekleştirilecek. The Australian Pink Floyd Show 8 ve 9 Mayıs, Stacey Kent 9 Mayıs, Dagamba ise 10 Mayıs’ta dinleyicilerle buluşacak.

İtalya pop müzik sahnesinin sevilen isimlerinden biri olan Nina Zilli, gelecek hafta ülkemizdeki ilk konserini verecek. Son albümü “Modern Art”ın dünya turnesi kapsamında İstanbullu müzikseverlerle buluşacak sanatçı, İş Sanat’ta 10 Mayıs akşamı sahne alacak. Çıkışını 2009 yılında yayınladığı “50 Mila” isimli 45’liği ile yapan şarkıcı, Ferzan Özpetek’in “Serseri Mayınlar” filminde soundtrack olarak kullanılan şarkısıyla müzikseverlerin hafızalarında yer etti.

Müziği sınırsız...

Kendisini hiçbir müzik türüyle sınırlandırmayan Electro Deluxe ise hafta başında İstanbul’da olacak. Grup, 7 Mayıs’ta Cemal Reşit Rey (CRR) sahnesinde müzikseverlerin karşısına çıkacak. Grup, 15 yılı geride bıraktı.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.