KENTİNİZDE...

Dunya Extra - - BU HAFTA NE YAPSAK? -

▶ ANKARA’DA 22. Uluslararası Caz Festivali kapsamında yarın, Hava Kuvvetleri Cazın Kartalları Orkestrası bir konser verecek. Bilkent Station’daki konserin solistleri; Dolunay Obruk, Evrim Özşuca, Şenay Lambaoğlu ve Yıldız İbrahimova (üstte.)

▶ ANKARA’DA popüler müziğin sevilen isimlerinden Tan Taşçı, bugün Başkentte sevenleriyle buluşacak şarkıcılar arasında yer alacak. Taşçı’nın konseri, saat 23.00’ten itibaren Bis by Newcastle’da dinlenebilecek.

▶ ANTALYA’DA Devlet Senfoni Orkestrası (ADSO), bugün Orhun Orhon yönetiminde sahne alacak. Başar Can Kıvrak’ın piyanosuyla, Esen Kıvrak’ın ise kemanıyla solist olarak katılacağı konser, saat 20.30’da Antalya Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

▶ İZMİR’DE Devlet Tiyatrosu, Lope de Vega’nın sevilen komedisi “Çılgın Dünya”yı, bugün ve yarın seyircilere sunacak. Barış Erdenk’in yönettiği oyun, Konak Sahnesi’nde bugün 20.00’de, yarın 15.00 ve 20.00’de perde açacak.

▶ İZMİR’DE Bergama Tiyatro Festivali, 13 Mayıs’a kadar devam edecek. Festival kapsamında bugün; Ray Cooney’in sevilen komedisi “Karmakarışık”, saat 17.00’de Bergama Kültür Merkezi’nde izlenebilecek.

▶MERSİN’DE

Devlet Opera ve Balesi, Rey Kardeşler’in

“Lüküs Hayat” operetini yarın izleyiciye sunacak. Haldun Dormen’in sahneye koyduğu oyun, saat 20.00’den itibaren Mersin M i Kültü Kültür Merkezi’nde seyredilebilecek.

▶ KONYA Devlet Tiyatrosu, “Elmadaki Barış” adlı çocuk oyununu, bugün 14.00’ten itibaren yarının sanatseverlerine sunacak.

▶ SAMSUN’DA Devlet Opera ve Balesi, Cem İdiz’in bestelediği “Kanlı Nigar” müzikalini 12 ve 14 Mayıs’ta Aydın Gün Salonu’nda yorumlanacak.

▶SİVAS’TA Devlet Tiyatrosu, Alfred Hitchcock’un filminden uyarlanan “39 Basamak” komedisini bugün ve yarın yorumlayacak. Oyun, bugün 19.30’da, yarın 14.30 ve 19.30’da Atatürk Kültür Merkezi Sahnesi’nde izlenebilecek.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.