Singapur’a FARKLI BİR BAKIŞ

Platform fotoğraf sanatçıları grubunun çalışmalarını bir araya getiren “Görünenin Ardındaki Singapur” sergisi, Pera Müzesi’nde, 20 Mayıs’a kadar gezilebiliyor. Sergiye bir kitap da eşlik ediyor.

Dunya Extra - - BU HAFTA NE YAPSAK? -

Pera Müzesi’nin “Görünenin Ardındaki Singapur” sergisi, son üç gününe girdi. Singapur’un görünmeyen yüzünü keşfe davet eden sergi, 20 Mayıs’a kadar devam ediyor. Yaşamını Singapur’da sürdüren fotoğraf sanatçılarının özgün bakış açılarını yansıtan sergi, ülkedeki gündelik hayatın “sıradan” kabul edilen manzaralarını izleyicilere sunuyor.

Platform fotoğraf sanatçıları grubunun iki yıllık çalışmasının ürünü olan serginin küratörlüğünü aynı zamanda fotoğraf sanatçısı olan Tay Kay Chin üstleniyor. Derinlikli bir araştırma niteliği taşıyan sergi,

30’dan fazla sanatçının yapıtlarını bir araya getiriyor. “Görünenin Ardındaki Singapur” sergisinde yer alan eserler; insanlar, toplu konutlar, fabrikalar, metro istasyonları, açık hava yemek kompleksleri ve sebze halleri gibi gündelik hayatın sürdüğü yerleri görselleştiriyor. Sergiye bir kitap da eşlik ediyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.