Cragg’den ilham alarak

Dunya Extra - - BU HAFTA NE YAPSAK? -

İstanbul Modern, çocukların ebeveynleriyle birlikte katılacağı bir atölye çalışması düzenliyor. Atölye, müzede süren Anthony Cragg sergisine odaklanıyor.

İstanbul Modern, Beyoğlu’ndaki geçici mekânının ilk sergisi olan Antony Cragg’in “İnsan Doğası”na paralel olarak ebeveynlerin çocuklarıyla birlikte katılabilecekleri bir atölye çalışması gerçekleştiriyor.

4-5 yaş grubu çocuğu olan sanatseverlerin yarın 10.30

11.30 arasında, 6-10 yaş grubu çocukluların ise yine yarın 15.30- 16.30 zaman diliminde takip edebilecekleri atölye, “Duvardaki Karnaval” başlığını taşıyor. “Duvardaki Karnaval”da çocuklar önce, aileleriyle birlikte, yaşayan en önemli heykel sanatçılarından biri olan Anthony Cragg’in “İnsan Doğası” sergisini çeşitli oyunlar oynayarak geziyor. Ardından, sanatçının çalışmalarından ilham alarak atölyede kendi sanat üretimlerini gerçekleştiriyor. Bir performans ve yerleştirme atölyesi olan “Duvardaki Karnaval”da çocuklar dans ediyor, hareketlerinin izlerini ailelerinin yardımıyla duvara çıkarıyor ve bu izleri tıpkı sanatçı gibi hazır nesnelerle tamamlıyorlar.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.