Klasik ve çağdaş eserler bir arada

Dunya Extra - - GÜNDEM SANAT -

Sezonun ilk müzayedelerinden biri hafta sonu gerçekleştirilecek. Artium Modern’in “Klasik ve Çağdaş Sanat Sonbahar Müzayedesi”, yarın İTÜ Maçka Oteli’nde düzenlenecek.

Koleksiyonerler, bu hafta sonu Artium Modern’in düzenlediği “Klasik ve Çağdaş SanatSonbahar Müzayedesi”nde buluşuyor. Yeni sezonun ilk müzadeyedelerinden biri olan etkinlik, İTÜ Maçka Oteli’nde yarın gerçekleştiriliyor. Tanıtım sergisi Artium Modern’de bu akşama kadar devam eden müzayede, 15.00’ten itibaren takip edilebiliyor. Artium Modern’in 103. müzayedesi olan organizasyonda 140 sanatçıdan eserler yeni sahiplerini bekliyor.

Hangi sanatçılardan eser var?

"Sonbahar Müzayedesi"nde; Adnan Çoker’den “Üç Boyutlu Simetri”, Devrim Erbil’den “İstanbul Yarımada’da Kuşlar”, Sami Yetik’ten “Kadifekale”, Dimitrijnalbandjan’dan “Natürmort” ve Nuri İyem’den “Anadolu Kadını”nın da aralarında olduğu tablolar satışa sunuluyor. Nuri İyem, Fikret Mualla, Bedri Rahmi Eyüboğlu, Burhan Uygur, Nejad Melih Devrim, Zeki Faik İzer, Avni Arbaş, Adnan Varınca, Naci Kalmukoğlu, Feyhaman Duran, Hikmet Onat, Sami Ye- tik, Mustafa Ata, Devrim Erbil, Komet, Ergin İnan, Ara Güler ve Ekrem Yalçındağ, “Klasik ve Çağdaş Sanat Sonbahar Müzayedesi”nde eserleri satışa sunulacak sanatçılar arasında yer alıyor.

Müzayedede ülkemizden sanatçıların yanı sıra Jean Cocteau, Leopold Levy, Dimitrij Nalbandjan, Jacques Matthias Schenker, Rudolf Weisse ve Leonardo de Mango gibi sanatçıların yapıtları da alıcı bekliyor. Salvador Dali’nin ‘”Kozmos’un Fethi” isimli edisyonlu porselen tabak seti, Mustafa Ata’nın 50 edisyon olarak üretilmiş tabak seti ve Nejad Melih Devrim’in porselen tabak üzerine yağlıboya soyut kompozisyonu da müzayedede satışa sunuluyor.

Nuri İyem’in “Anadolu Kadını” (yanda) tablosu 30 bin liradan, Nejad Melih’in porselen tabak üzerine yağlıboya soyut kompozisyonu (altta) ise 4 bin liradan alıcı bekliyor. Nalbandjan’ın “Natürmort”unun (sol köşede) muhammen bedeli ise 45 bin lira.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.