Spora gönül verenleri dernekte buluşturuyor

Dunya Extra - - İYİLİK SAĞLIK -

Babam rol modelimdi. Aslında Tekel fabrikasında imalat şefiydi, normal bir mesleği vardı yani. Sabah 03:00 vardiyasına gidiyordu ki öğleden sonra antrenman yapabilsin. Tekel’in voleybol takımında oynadı bir ara. İlk milli yüzücülerdendi, olimpiyatlarda Türkiye’yi temsil etti. Geçen yıl, 94 yaşındayken kaybettik. O güne kadar da sporu geniş kitlelere yaymak için çalıştı. İstanbul Yüzme İhtisas Kulübü’nün kurucularındandır. Benim de çocukluğum o kulüpte geçti haliyle. Sadece babam değil, o kulüpte bambaşka kapılar açtı. Kasım 2016’da

22 kurucu üye ile dernekleştik. Nurol Holding ofis desteği verdi. Babam da kurucuları arasında yer aldı. Babamın mirasını sürdürmek istedik. çok değerli insanlar vardı. Şarık Tara, Sadi Gülçelik gibi isimlerle geçerdi günlerimiz. Bu isimler bizlere yöneticilik yaptı. Ben, spora gönül vermiş bir ailenin, cemiyetin içinde büyüdüm.

Nasıl bir öğrenciydiniz peki?

Çok parlak değildim ama ortanın üzerinde bir öğrenciydim. Marmara Üniversitesi Uluslararası İşletme mezunuyum. Zaten Kabataş Ticaret Lisesi’nden mezun olmuştum, ekonomi ilgimi çekiyordu. Bu yüzden işletme oku-

dum. Öğrencilik hayatım boyunca da hep yüzme milli takımında yer aldım. Miami Üniversitesi’nden burs aldım ama o zamanlarda Amerika’nın popülaritesi, orada eğitim görmek şimdiki kadar cazip değildi. Çok bilinmeyen bir dünya gibi geldi, gitmedim. Sonra 1984’te Los Angeles Olimpiyatları’na katıldığımda Amerika’da spora yaklaşımı gördüm, çok hoşuma gitti. Ama yine de pişman değilim. Birçok başarı elde ettim. Üniversiteden sonra ENKA bursuyla yine Amerika’ya gittim. Hayatın size sunduğu bir çizgi var ve ne olursa olsun devam ediyor.

Peki bu kariyer sizi tekstil patronluğuna nasıl götürdü? 1986’da Amerika’dan döndüğümde Türkiye’de tekstil rüzgârı vardı. Bir arkadaşım makine yatırımı yapmıştı, “Gel birlikte yapalım” dedi. Öyle başladım. Askerden dönünce bir süre bir şirkette ihracat müdürü olarak çalıştıktan sonra 1990’da İmaj Tekstil’i kurdum. Sektörde aktif oldum. Başarılı olmayı önemsiyorum. Ne yaparsam iyi yapmak isterim. Motivasyonum hep bu oldu.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.