İstanbul’da güzün adı caz

Bu yıl 28. kez düzenlenen Akbank Caz Festivali, ülkemizden ve dünyanın dört bir tarafından ünlü cazcıları sanatseverlerle buluşturuyor. Festival kapsamında bu akşam 3, toplamda 37 konser var.

Dunya Extra - - BU HAFTA NE YAPSAK? -

Festivalin bu yılki konuklarından biri de Avishai Cohen (üstte) ve grubu. Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda 21 Ekim’de sahne alacak olan Cohen, çağdaş caz ortamının adından en çok söz ettiren isimlerinden biri. Usta trompetçinin müzikteki anlam arayışı ve müzikal enerjisi, ona uluslararası pek çok ödül ve dünya çapında ün kazandırdı.

konukları ise Jamie Cullum ve Nubya Garcia. Volkswagen Arena’da sahne alacak olan Jamie Cullum, İngiliz cazının en önemli isimlerinden biri sayılıyor. Babylon’da 21:30’da hayranlarıyla buluşacak olan Nubya Garcia ise günümüzün önde gelen saksafoncu ve bestecilerinden. Tarkovsky Quartet Babylon 24 Ekim’de ise Omar Avital’i sanatseverlerle buluşturuyor. Bas gitar virtüözü ve besteci Omer Avital’in konserinin başlangıç saati 21:30. Ceyl’an Ertem’in akustik performansı ise 25 Ekim’de Moda Sahnesi’nde dinlenebiliyor.

Nubya Garcia © Adama Jalloh

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.