NOTALAR İstanbul’u

Dunya Extra - - GÜNDEM SANAT -

ENKA Kültür Sanat Müzik Buluşmaları, 30. yılında, klasiğin ağırlıkta olduğu ama caz ritmlerine ve dünya müziği melodilerine de yer verilen bir programa sahip.

Bu yıl 30. kez gerçekleştirilen ENKA Kültür Sanat Müzik Buluşmaları, yeni sezonun ilk bölümünde İdil Biret’ten Gökhan Aybulus’a, Borusan Quartet’ten Burçin Büke’ye pek çok ünlü sanatçı ve grubu müzikseverlerle buluşturacak. Fazıl Say’ın piyano resitaliyle başlayan sezonun ilk bölümü, 18 Aralık’a kadar klasikten caza müziğin farklı renkleriyle sürecek.

İdil Biret’le buluşma...

ENKA Oditoryumu, gelecek hafta dünya çapında “mucize parmaklar” olarak tanınan usta piyanist İdil Biret’i ağırlayacak. İdil Biret; Bach, Beethoven, Rachmaninov ve Debussy’nin eserlerinden oluşan bir programla 23 Ekim Salı günü dinleyicilerle buluşacak.

Ekim ayının son etkinliği, 30 Ekim’de müzikseverlerle bir araya gelecek olan Gökhan Aybulus ve Nemeth Quartet’in konseri olacak. 2017 Donizetti Klasik Müzik Ödülleri’nde “Yılın Piyanisti” seçi- len Gökhan Aybulus ve “Yılın Oda Müziği Topluluğu” ödülünü alan Nemeth Quartet, Rachmaninov ve Dvořák’tan eserler çalacak.

Aralık “Saklı Seçilmişler”le başlayacak

Kasımda farklı türlerde 4 konsere mekân olmaya hazırlanan ENKA, yılın son ayında klasik müzik ağırlıklı bir programı sanatseverlerle buluşturacak. 30. Yıl ENKA Kültür Sanat Müzik Buluşmaları’nın aralıktaki ilk konukları, uzun zamandır yurtiçi ve yurtdışında birlikte sahne alan piyanist Burçin Büke ile Güvenç Dağüstün olacak. “Saklı Seçilmişler” başlıklı konser, 4 Aralık’ta dinlenebilecek.

Barış için Müzik Orkestrası’nın “Neşeli Pazarlar” etkinliği de Kültür Sanat Müzik Buluşmaları’nın ilk bölümünde takip edilebilecek. Çocuklardan oluşan orkestranın Çaykovski’nin son bale yapıtı olan “Fındıkkıran”ı seslendireceği konser 9 Aralık’ta tüm çocuklar için ücretsiz olarak gerçekleştirilecek.

Piyanist İdil Biret, 23 Ekim’de ENKA’DA.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.