Denizin tuzu üzerinizden eksik olmasın!

Dunya Extra - - GÜNDEM SANAT - NERMİN SAYIN [email protected]

Tarihler ekim ortasını gösteriyor olabilir, ama Göcek'te yaşanan 14 Ekim akşamı için “Bir yaz gecesi”ydi desem, eminim ki orada olan hiçkimse itiraz etmez. 3. kez düzenlenen Rixos Sailing Cup Göcek’in ödül töreni için Rixos Premium Göcek’teki etkinlik alanını dolduran sporcu-sporsever, daha doğrusu “hayat sever” yüzlerce kişi, sahnede az sonra bir konser verecek Kargalar Kafeste adına teşekkür plaketi alan

Gökhan

Abur’un dileğine işte bu güzel havanın da etkisiyle daha bir yürekten katıldı: "Denizin tuzu üzerinizden eksik olmasın!" Aslında son 3 gündür törendeki hemen herkesin üzerinden eksik olmadı zaten deniz tuzu. “Dostluk Kazansın” sloganıyla düzenlenen turnuvada kimi yarıştı, kimi bir seyir teknesinden heyecanla izledi, kimi sahilde denize girerken turnuvadan gelen haberleri aldı; neşelendi. Özetle kimse kaybetmedi, gerçekten dostluk kazandı ve en büyük ödül de iyot kokusuyla birlikte başarmanın getirdiği yaşama sevinci oldu. Ama ille de saymak gerekirse; “IRC 1” kategorisinde “İzmir Yelken” teknesiyle Xone Sailing Team, “IRC 2”de “Alize 34.7”yle Anadolu Efes Takımı, “Freshmen 1”de “Blues Breaker”la Jeremy Stroke ve ekibi; “Freshmen 2”deyse “Dodo”yla Zekeriya Aydın ve ekibi birinciliği "yelkeninin hakkıyla" kazandı. Eminim hepsi bir sonraki senenin yarışını beklemeye başlamışlardır bile!

Göcek koyunda gerçekleştirilen Rixos Sailing Cup 2018’de yarışlar İzkayası Mevkii’nden başladı. Yarışlarda Türkiye Yelken Federasyonu, Göcek Yelken Kulübü ve hakem komiteleri tarafından çizilen rota takip edildi.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.