205 eser yeni sahibini bekliyor

Dunya Extra - - GÜNDEM SANAT -

Artam Antik A.Ş., 301. müzayedesini yarın gerçekleştirilecek. Koleksiyonerlere 205 lot eserin sunulacağı “Çağdaş Sanat Eserleri Müzayedesi”, Antik Palace’ta saat 15:00’te başlayacak. Tanıtım sergisi yarına kadar devam edecek olan sergide, çağdaş resmimizin ustalarının yapıtları yeni sahiplerini bekleyecek.

“Çağdaş Sanat Eserleri Müzayedesi”nin muhammen bedeli en yüksek yapıtı, Cihat Burak’a ait bir tablo olacak. Sanatçının “Bayram Töreni” adlı çalışması 475 bin liradan satışa çıkacak. Erol Akyavaş’ın “Miraç” tablosu 400 bin lira muhammen bedelle, Ömer Uluç’un “İki Kadın-bir Adam”ı ise 375 bin lirayla Cihat Burak’ın tablosunu takip edecek.

Koleksiyonerler müzayedede Fahrelnissa Zeid, Burhan Doğançay, Nejad Melih Devrim, Bedri Rahmi Eyüboğlu, Hale Asaf, Orhan Peker ve Ferruh Başağa gibi resmimizin ustalarının yapıtlarını edinme olanağı bulacak. Füreya Koral ve Alev Ebüzziya imzalı seramik çalışmalar ile Kemal Önsoy, İnci Eviner, Mustafa Ata, Ekrem Yalçındağ gibi günümüz sanatçılarının yapıtları da müzayedede satışa sunulacak. Burak’tan “Bayram Töreni”: 475 bin lira Akyavaş’tan “Miraç”: 400 bin lira

Uluç’tan “İki Kadın-bir Adam”: 375 bin lira Jenkell’dan “Bonbon”: 350 bin lira

Asaf’tan “Otoportre”: 280 bin lira

Erdok’tan “Yağmur Başladı”: 250 bin lira

Zeid’ten “Soyut Kompozisyon”: 250 bin lira Zeid’ten “Desert Mirage”: 220 bin lira

Rahmi Eyüboğlu’ndan “Peyzaj”: 200 bin lira Doğançay’dan “Teddy Bear”: 200 bin lira

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.