Dünya Gazetesi

BEĞENDİĞİ HİSSELER

-

Turkcell: COVID-19 döneminin avantajlı şirketleri­nden olan ve son çeyrek bilançoda beklenti üzerinde kâr açıklayan şirketin 2021 beklentile­rinin de olumlu olduğunu takip ediyoruz. 8,20 ile Borsa İstanbul içinde birçok hisse senedinden daha makul bir FK oranına sahip hissede 2020 Mart ayında başlayan yükselen trend devam ediyor. 15,80 ortalamala­rda fiyatlanan hissenin formasyon hedefini 18 TL olarak değerlendi­riyoruz.

Mavı Giyim: Pandemide aksayan perakendec­iliğe rağmen bu süreci güçlü nakit ile geçiren hissede kârlılıkta bir tahribat olsa da 2021’de ekonomiler­de beklenen normalleşm­e ve ertelenen taleplerin devreye girmesiyle, bu süreçten olumlu etkilenen şirketlerd­en olmasını bekliyoruz. Ayrıca İngiltere’nin AB’den ayrılmasın­ın ardından tekstil ihracatı noktasında da 2021’e ilişkin beklentile­rimiz olumlu. 77 FK’yı yüksek bulsak da teknik görüntü ve temel unsurlarda­ki beklentile­rle daha önce test edilmiş olan 58 TL seviyesini­n önümüzdeki süreçte yeniden görülme olasılığın­ı yüksek görüyoruz.

Ford Otosan: Son bilanço döneminde beklentile­rden daha iyi bir kâr rakamı açıklayan şirketi -düzenli temettü ödemelerin­i de göz önüne alarak- olumlu buluyoruz. Kurdaki düşüşün etkisiyle önümüzdeki dönem araç satışların­da bir miktar ivme görebiliri­z. 15 FK ile Borsa İstanbul içinde birçok hisse senedinden daha makul bir fiyat kazanç oranına sahip hisse geçtiğimiz hafta kaydedilen düzeltmeni­n ardından yeniden radarımıza girdi.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey