Dünyanın en sevilen mezeleri 2. Uluslararası Meze Festivali’nde

Dunya Gida - - Katkıda Bulunanlar -

Antalya, 12-13 Ekim tarihlerinde dünyada bir ilk olarak gösterilen 2. Uluslararası Meze Festivali’ne bir kez daha ev sahipliği yapıyor. Akra Otel, festival süresince yerli ve yabancı lezzet müdavimlerini ağırlamaya hazırlanıyor.

Gastronomide önemli bir yeri olan meze kültürü, 12-13 Ekim tarihlerinde Akra Otel’de bir festivalle tanıtılacak. Türkiye’den ve yurtdıșından yoğun katılımla gerçekleșmesi beklenen festival; Ortadoğu, Asya, Avrupa ve Türkiye’den en iyi 18 șefi bir araya getirerek dünyaca ünlü mezeleri, uzman șeflerin sunumlarıyla Antalya’da gastronomi meraklılarıyla bulușturacak.

Dünyaca ünlü șefler; İspanya’dan Ruben Arnanz, Lübnan’dan Joe Barza, Suriye’den Mohamad Orfali, Girona’dan Pere Planaguma ile Prin Polsuk ve Mısır’dan Mustafa Seif; festivalde birbirinden farklı mezeleri sunacaklar.

12-13 Ekim tarihlerinde Akra Otel’de gerçekleșecek 2. Uluslararası Meze Festivali’ne Türkiye’yi temsilen katılacak isimler arasında yer alan Ali Ronay, Doğa Çitçi, Emre Çapa, Erhan Görücüoğlu, Hazer Amani, Mehmet Akdağ, Umut Karakuș ve Volkan Bekit; kendilerine özgü dokunușlarla hazırlayacakları mezeleri lezzet tutkunları ile bulușturacaklar.

12 Ekim Cuma günü șeflerin sunumlarıyla gerçekleșecek workshopa katılan misafirler festival öncesi meze yapımı ve sunumuyla ilgili önemli bilgiler edinecek.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.