İtalyan La Minerva Üçge güvencesiyle Türkiye’de

Dunya Gida - - Haber -

Üçge Elektronik, gıda işleme teknolojileri alanında Avrupa’nın en köklü firmalarından İtalyan MinervaOmega Grup’un Türkiye partneri oldu.

Dünya çapındaki teknolojileri Türkiye perakende sektörüyle bulușturan Üçge Elektronik, gıda ișleme teknolojileri alanında Avrupa’nın en köklü firmalarından İtalyan Minerva-Omega Grup ile gerçekleștirdiği partnerlik anlașması kapsamında La Minerva markalı ürünleri Türkiye perakende sektörüne sunmaya bașladı.

Üçge Elektronik Dıș Ticaret&Satınalma Müdürü Onur Demir, 73 yıllık firma olan Minerva-Omega Grup ve Üçge markalarının bir araya gelmesinin doğuracağı sinerjiye atıfla, uzun yıllar sürecek partnerlik çalıșmalarına imza atıldığını belirtirken, fayda-fiyat optimizasyonu sağlayan ürün grupları ile evvelce sağlanmıș olan memnuniyetin, daha da ileriye tașınacağının mesajını verdi. Demir, “Avrupa üretimi olması, malzeme kalitesi, tasarım, güvenlik, hijyen, verimlilik, sürdürülebilirlik ve standartlara uygunluk özelliklerini tașıyan ekipmanlar; aynı zamanda kapasite açısından da her seviyedeki talepleri karșılayabilecek geniș bir ürün portföyü sunmaktadır” dedi.

Üçge olarak, sektörlere sadece tamamlayıcı ve bütünleyici ürünler değil; aksine anahtar teslim çözümler sunduklarını ifade eden Üçge Elektronik Ürün & Proje Müdürü Ali Emin Eskiçırak, 1945 yılında kurulan ve 4. neslin yönetimde olduğu La Minerva markası ile sadece üretimi geliștirmekle kalmayıp, ekonomimizdeki yüksek maliyetli proje yatırımları sorununa da bir nebze olsun ilaç olacaklarını belirterek “perakende 4.0 ve endüstri 4.0’ın da parçası olabilen ekipmanlarımızın özellikleri için, ürünlerimizi bekleyin” dedi.

Eskiçırak “Ürün portföyünde, perakende satıș noktaları için dilimleme makinesi, kıyma makinesi, et testeresi, et karıștırıcılar, soyma ve yıkama makinesi, peynir rendeleme makinesi, yatay ve dikey (gazlı-gazsız) vakum makinesi; kasaplar ve küçük üreticiler için sosis/sucuk dolum makinesi, hamburger formlama makinesi, kıyma porsiyonlama makinesi, et dövme ve inceltme makinesi (tenderizer ve stripper), bıçak sterilizatörü ve buz makineleri ve aksesuarları, La Minerva markasının ürettiği ekipmanların bașlıcalarıdır. Bu ürün grupları ile gıda marketler, kasap, șarküteri, steakhouse, otel, restoran, büfe ve kafeteryaların ihtiyaçlarına çözümler sunan Üçge Elektronik’in, müșteri alıșkanlıkları ve beklentilerini çok iyi bildiklerini ve terzi iși çözümlerimiz, sektörün beklediği çözümlerdir.” diyerek sözlerini tamamladı.

Minerva-Omega Grup Genel Müdürü ve 4. kușak sahibi Daniele Salati Chiodini ise Üçge ile ilk teması Türkiye’deki fabrikalarına gerçekleștirdikleri ziyarette kurduklarını, Üçge’nin sektördeki gücünden ve yönetimin vizyonundan çok etkilendiklerini ifade etti. Sektörde uzun yıllar sürecek birliktelikler düșünerek, tereddüt etmeden ve en hızlı șekilde ticari faaliyetlere bașlama kararı aldıklarını ifade ederken, “Artık Türkiye pazarı için gözümüz arkada değil” dedi. İtalya’nın genelinde bayileri ve ofisleri bulunan Minerva-Omega Grup, Fransa, Almanya, Avusturya, İsviçre, İngiltere, Amerika, Kanada, Kuzey Afrika ve Ortadoğu’ da yer alan distribütörleriyle de dünya genelinde hizmet sunuyor.

(soldan sağa) : ÜÇGE Elektronik A.Ş. Ürün & Proje Müdürü Ali Emin Eskiçırak, Minerva-Omega Grup İthalat Müdürü Alessandro Barrucco, Minerva-Omega Grup Genel Müdürü ve 4. kuşak sahibi Daniele Salati Chiodini, ÜÇGE Elektronik A.Ş. Dış Ticaret & Satınalma Müdürü Onur Demir

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.