Avrasya Ambalaj İstanbul 2018 Fuarı’nda yabancı ziyaretçi rekoru

Dunya Gida - - İçindekiler -

REED TÜYAP Fuarcılık ve ASD Ambalaj Sanayicileri Derneği ișbirliğinde düzenlenen ve sektörün diğer dernekleri AMD Ambalaj Makinecileri Derneği, FASD Esnek Ambalaj Sanayicileri Derneği, ESD Etiket Sanayicileri Derneği, KASAD Karton Ambalaj Sanayicileri Derneği, MASD Metal Ambalaj Sanayicileri Derneği, OMÜD Oluklu Mukavva Sanayicileri Derneği ve SEPA Sert Plastik Ambalaj Sanayicileri Derneği’nin desteğini alan 24’üncü Avrasya Ambalaj İstanbul Uluslararası Ambalaj Endüstrisi Fuarı 31 Ekim – 3 Kasım 2018 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleștirildi.

Gıda ve gıda dıșı tüm endüstrilerin ambalaj ürün ve makine çözüm arayıșları ve yatırımları için bölgesinin en çok tercih edilen ticari bulușma noktası olmaya devam eden Avrasya Ambalaj İstanbul Fuarı; 2018 yılında, 44 ülkeden 1.217 firma ve firma temsilciliği ile 115 ülkeden 58.518 ziyaretçiyi aynı çatı altında bulușturdu. Yurt dıșından rekor ziyaretçi akınına uğrayan fuar 8.101 uluslararası ziyaretçiye ev sahipliği yaptı. Fuar’da; ziyaretçi odak ülke olarak seçilen Tunus’un yanı sıra; Almanya, Bangladeș, Cezayir, Fas, Irak, İngiltere, İran, İsrail, İtalya, Kamerun, Kanada, Katar, Makedonya, Nijerya, Özbekistan, Polonya, Rusya, Sırbistan, Singapur’un da içinde bulunduğu 42 ülkeden 1000’in üzerinde alım heyeti ağırlandı.

“44 ülkeden katılımcıya ev sahipliği yaptı”

Matbaa Odaları, Ticaret ve Sanayi Odaları’ndan heyetler dahil Türkiye genelinden 77 ilden sektörel alıcılar fuarı ziyaret ederek hem yerli hem de uluslararası katılımcılar ile görüșme imkanı buldular. Reed Tüyap Genel Müdür Yardımcısı Berkan Öner, “Ambalaj sektörünün en önemli bulușma platformu olan Ambalaj Endüstrisi Fuarımız, 1217 firma ve firma temsilciliğinin katılımıyla gerçeklești. 115 farklı ülkeden, 8101’i yurtdıșından, 60 bine yakın nitelikli ziyaretçi ve Orta Doğu, Afrika, Orta ve Batı Avrupa, Balkanlar, Rusya ve Kafkasya'dan 1000’in üze- rinde nitelikli üst düzey alıcıya ev sahipliği yapan fuar, katılımcılarımızdan tam not aldı. Türkiye genelinden de 77 ilden sektörel alıcılar, fuarımıza özel ziyaret gerçekleștirerek; yerel ve uluslararası firmalarla tanıșma fırsatı elde ettiler. Avrasya Ambalaj İstanbul 2018 Fuarı; Almanya, Güney Kore ve Katar ülke pavilyonları ile Türkiye’nin yanı sıra Amerika Birleșik Devletleri, Avusturya, Belçika, Danimarka, Hollanda, İngiltere, İspanya, Japonya, Romanya ve Ukrayna gibi 44 ülkeden katılımcıya ev sahipliği yaptı. Katılımcı firmalar ürün ve makinelerini 60 bine yakın profesyonele tanıtırken aynı zamanda ikili iș görüșmeleriyle yeni ihracat pazarlarına adım attılar. Öte yandan fuarın en dikkat çekici alanı Ambalaj Baskı Teknolojileri Özel Bölümü Printpack oldu. Baskının ambalajdaki öneminin artması ve fark yaratan yatırımların tüketicilere daha çok hitap etmesi için olușturduğumuz Ambalaj Baskı Teknolojileri Oluklu Mukavva – Kağıt – Karton Ambalaj Üretim Teknolojileri Özel Bölümü Printpack; fuar kapsamında katılımcıları ve ziyaretçileri bir araya getiren en önemli platform olmaya devam etti. Ziyaretçilerimiz; üretimden nihai tüketiciye ulașacak her adımda tüm ihtiyaçlarını karșılayabildikleri çözümleri tek çatı altında bulma șansı buldular. Ayrıca ambalaj tasarımcılarını hedef kitleleri ile bir araya getirmek için Fuaye 2’de özel olușturulan Tasarım Sokağı’nda, ambalaj tasarımcıları yenilikçi ve yaratıcı tasarımlarını sergileyerek daha geniș kitleler ile bulușma fırsatı yakaladılar” dedi.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.