İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden “Akıllı Geri Dönüşüm Konteyneri”

Dunya Gida - - İçindekiler -

Akıllı Geri Dönüşüm Konteyneri projesinde şu anda metal ve pet şişelerin cihaz ile geri dönüşüme gidebildiğini kaydeden İSBAK Yetkilileri, “Akıllı Geri Dönüşüm konteynerlerimiz şu an Ayazağa metro istasyonu ve Şişhane Metro istasyonu girişinde mevcuttur. Cihaza ciddi bir talep var gerçekten ve bu da ülkemiz ve çevre bilinci açısından hepimiz için çok sevindirici” şeklinde konuştu.

Șehirlerde artan nüfus yoğunluğu konut, altyapı, ulașım, eğitim, sağlık, güvenlik ve en önemlisi de çevre gibi alanlarda sorunları da beraberinde getirdiğini söyleyen İSBAK Yetkilileri, “Nüfusun hızla artıș gösterdiği İstanbul gibi büyükșehirlerin yașanabilir șehirler olarak kalabilmesi, kaynaklarını sürdürülebilir, verimli ve geri dönüștürülebilir bir șekilde kullanarak sakinlerine iyi bir yașam kalitesi sunması ile mümkün gözükmektedir. Ülkemizin ve İstanbul Büyükșehir Belediyesinin (İBB) 2023 vizyonunda insan odaklı hizmetlerin hayata geçirilmesi ve geleceğin daha yașanabilir, sürdürülebilir șehirlerinin planlanması önemli bir yer tutmaktadır. Bu kapsamda Ar-Ge ve İnovasyon Müdürlüğümüzde beyin fırtınası çalıșmaları sırasında ortaya çıkan, sosyal sorumluluk projesi olarak bașladığımız ama kısa sürede vizyon projelerimizden biri haline gelen “Akıllı Geri Dönüșüm Konteyneri” günümüz dünyasının en önemli iki bașlığı Sıfır Atık ve Geri Dönüșüm’e hizmet ederken aynı zamanda aile ekonomisine de katkıda bulunarak, șehrin vazgeçilmezlerinden biri haline gelme yolunda emin adımlarla ilerlemektedir” ifadelerini kullandı. Akıllı Geri Dönüșüm Konteyneri projesinde șu anda metal ve pet șișelerin cihaz ile geri dönüșüme gidebildiğini kaydeden

İSBAK Yetkilileri, “Akıllı Geri

Dönüșüm konteynerlerimiz șu an Ayazağa metro istasyonu ve Șișhane Metro istasyonu girișinde mevcuttur. Vatandașlarımızın projeye ilgisi çok iyi. Geri dönüștürülebilir malzemesini biriktiren vatandașlarımız günün herhangi bir saatinde cihazlarımıza gelip ișlemlerini gerçekleștirebiliyorlar. Projenin basında yer aldığı günden bugüne çok sayıda telefon alıyoruz hem İstanbul hem ülke genelinden. Cihaza ciddi bir talep var gerçekten ve bu da ülkemiz ve çevre bilinci açısından hepimiz için çok sevindirici. Cam ürünlerin de geri dönüșümünün sağlanması için çalıșmalarımız devam ediyor” șeklinde konuștu.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.