Profesyoneller Nestlé Professional ile “Turizmde Markalaşma”yı masaya yatırdı

Nestlé Professional tarafından geçtiğimiz yıl ilk kez düzenlenen Türkiye Turizminin Markalaşma Fırsatları Kongresi’nin ikincisi, sektörün öncü isimlerini bir araya getirdi. Yaklaşık 180 kişinin katılımıyla gerçekleşen kongrede, sektörün mevcut durumu ve g

Dunya Gida - - Aralık 2018 -

Nestlé’nin ev dıșı tüketim sektöründe faaliyet gösteren uzman iș birimi Nestlé Professional’ın otel yöneticileri, șef ve yiyecek içecek profesyonellerine yönelik olarak düzenlediği Türkiye Turizminin Markalașma Fırsatları Kongresi, Esma Sultan Yalısı’nda gerçekleștirildi.

Turizmin geleceğine sektör paydașlarının katılımıyla yön vermek amacıyla düzenlenen kongrede, Türkiye Turizm markasının pekiștirilebilmesi ve sürdürülebilir șekilde büyümesi için izlenebilecek yollar tartıșıldı. Üstün kaliteli hizmet anlayıșıyla turist bașına düșen harcamayı artırıcı fırsatlar da panelde görüșülen ana konular arasında yer aldı.

TURSAB Bașkanı Firuz Bağlıkaya, NTV Ekonomi Müdürü Gökay Otyam, SKAL Uluslararası Dünya Eski Bașkanı Salih Çene, Uluslararası Oyuncu Yönetmeni Harika Uygur ve Nestlé Professional Türkiye Genel Müdürü Arzu Alibaz’ın katılımları ve Bloomberg HT TV Haber Koordinatörü Ali Çağatay moderatörlüğünde gerçekleștirilen “Türkiye Turizmi Nasıl Markalașır?” isimli panelde, Türkiye turizminin uzun dönem planları, turizmde ürün çeșitlendirmesi konuları ve inovasyon ihtiyaçları ana bașlıkları incelendi.

Stratejik pazarlama ve inovasyon konusunda öncü isimlerden M.Serdar Kuzuloğlu, TatilSepeti.com yönetici ortağı Kaan Karayal ve seyahat yazarı Tülin Kılıç’ın katılımı ve dijitalleșme ve inovasyon direktörü Seval Üçler’in moderasyonuyla “Turizm Sektöründe Endüstri 4.0 ve Dijital Dönüșüm” isimli panelle sektördeki dijitalleșmenin süreci ve fırsatlar konușuldu.

“Birlikte Daha Fazlası Mümkün”

Nestlé Professional Türkiye Genel Müdürü Arzu Alibaz, kongrede yaptığı değerlendirmede șunları kaydetti:

“Ev dıșı tüketim sektöründeki öncü firmalardan biri olarak, daha fazlasını mümkün kılan yaratıcı ve karlı çözümlerimizle iș ortaklarımızın büyümesine imkan vermek için çalıșmalarımızı sürdürüyoruz. Bugün bu misyonu bir adım ileri tașımak istiyoruz. Hem ülke ekonomisinin hem de sektörün büyümesine katkı sağlamayı amaçlıyoruz. Bu yıl ikincisini düzenlediğimiz kongremizin ilkini, geçtiğimiz yıl Antalya’da 164 kișinin katılımıyla hayata geçirmiștik. Turizm, ev dıșı tüketim pazarında faaliyetlerini sürdüren firmalar için çok önemli bir kanal. Turizm sektörü aynı zamanda ülkemizin ekonomisi için de çok değerli. Gayri safi milli hasılanın yaklașık yüzde 4’ünü olușturan turizm sektörü, doğrudan ve dolaylı olarak toplam istihdama da yüzde 8 oranında katkı sağlıyor. Türkiye turizmi sadece deniz, kum ve güneș değil, bundan çok daha fazlası var. Kültürel birikimimiz, coğrafi güzelliklerimiz ve eși benzeri olmayan tarihi mirasımızla eșsiz bir potansiyele sahibiz. Hizmet kalitemiz ve tesislerimizin geldiği seviye rekabet açısından büyük bir avantaj. Yüzyıllardır farklı kültürlerin bir potada eridiği ülkemiz, ziyaretçilere eșsiz deneyimler sunabilen dünyadaki sayılı lokasyonlardan biridir.”

TURSAB Bașkanı Firuz Bağlıkaya konușmasında “Türkiye gerçek bir turizm ülkesidir. Gelen turistler, en iyi hizmeti burada alıyor. Parasının karșılığını en iyi burada alıyor, en iyi otelde kalıyor, en kolay șekilde buraya ulașıyor ve burada faklı deneyimler yașıyor. Diğer sektörlerdeki markalașma çalıșmalarına kıyasla turizmde markalașma konusunda oldukça ilerideyiz. Özelikle Orta Avrupa civarına bakıldığında bilinen ve tercih edilen bir markayız” dedi.

Arzu Alibaz

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.