“Doğaya saygılı ve insan odaklı konutlar inşa ediyoruz”

Tanyer İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Münir Tanyer:

Dunya Insaat - - Proje -

Doğanın ve lüksün ön planda olduğu konseptlerle tasarlanan projeleri hayata geçiren Tanyer Yapı, Narlıdere'de Altınvadi, Altınova, Mavisu Evleri, Asma Bahçeler projelerinin ardından Bulut-Orman projesiyle de ilgi gördü. Tanyer Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Münir Tanyer, “Alışıldık mimari yapıların önüne geçerek doğaya saygılı ve insan odaklı mimari, doğa ve teknolojiyi bir araya getiren yaşam alanları üretiyoruz. Her köşesinden vadi, orman ve deniz manzarasını görecek şekilde dizayn edilen lüks konutlarımız, konforlu yaşam alanları sunuyor. Ege'nin iklimine yaşama bakışına ve kültürüne uygun tasarlanmış konutlar üretiyoruz” dedi.

İzmir'in yükselen değeri Narlıdere bölgesini otoparklı, havuzlu, özel güvenlikli, konforlu ve prestijli çok özel sitelerle buluşturan ilk firmalardan biri olduklarını dile getiren Tanyer, şunları ifade etti: “1997 yılında açık otoparkı, yüzme havuzu, sosyal tesisleriyle 88 konutluk Altın Vadi projemizle başlayan inşaat hayatımız; 120 konutluk Altınova Sitesi, 174 konutluk Mavi Su Evleri projesinin ardından, sıra dışı mimarisiyle ödüller alan 95 konutluk Asma Bahçeler projesi ile tamamlandı. Bu konutlarımızda yaşam devam ediyor. Şu anda inşaatı devam eden BulutOrman Evleri projemizi ise, 2019 yılı Haziran ayı içerisinde teslim etmeyi planlıyoruz.”

BulutOrman Evleri'nin doğayla iç içe ve ferah bir atmosfere sahip olduğunu hatırlatan Tanyer, projenin doğası, mimarisi ve sosyal donatılarıyla dikkat çektiğini vurguladı. BulutOrman Evleri'nin sıradan mimarinin önüne geçen özgün yapısı ile şehrin merkezine, havaalanına, alışveriş merkezlerine ve birçok yazlık beldeye de kolay ulaşım imkanı sunan özel bir konuma sahip olduğunu belirten Tanyer, ”Narlıdere'de bulutların ormanla buluştuğu bir lokasyonda yer alan proje temiz havası, sessiz-sakin ortamı ve ormanla iç içe olan konumu nedeniyle tercih ediliyor” dedi. Projede, 1+1 , 2+1, 3+1 daireler ile zemin katlarında toplam dört adet işyeri seçenekleriyle 108 konutun yer aldığı bilgisini veren Tanyer, “Projemizden konut sahibi olanların bir çoğu oturmak için satın alıyor. İzmir her zaman çekim merkezi. Türkiye'nin her ilinde yaşayanlar ile Ankara ve İstanbul gibi hızlı büyüyen kentlerden çok talep görüyoruz. Biz, 25 yıldır Narlıdere'de çalışıyoruz. Bölge özgün ve iddialı bir temiz havaya sahip. Hem İzmir'in merkezinde hem de gürültü ve hava kirliliğinden uzak olması nedeniyle satışların birçoğunu tamamladık” şeklinde konuştu.

Tanyer, Güzelbahçe-Urla-Seferihisar aksını kapsayan ve içerisinde fuar, sağlık tesisleri, üniversite ve turizm alanlarının ağırlıkta olduğu, imar planının uygulama aşamasına gelen Urla Bademler karşısındaki arazilerinde, imar planlarına uygun 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 seçenekleri olan köy projelerinin de çalışmalarına başladıklarını söyledi.

Hayata geçirdikleri tüm projelerde arazinin bulunduğu doğa yapısına uygun, farklılık yaratıp değerleri artan kira ve satın almalarda talep edilen mekanlar ürettiklerini söyleyen Tanyer, “Yeni projemiz TAN Urla ses getirecek bir proje. Kent içinde sıkıntısı çekilen otopark, yeşil alan, sosyal tesisler, insanların nefes alabileceği, gezip oyun oynayabileceği alanlar bizim projelerimizde hayat buluyor. Günlük ihtiyaçlarınızı rahatça karşılayabileceğiniz, sosyal olanaklara sahip TAN Urla'da ayrıcalıklarla donatılmış bir yaşam için,Ege'de Urla'da yaşamak isteyen tüm İzmir aşıklarını bekliyoruz" ifadesinde bulundu.

“İzmir, planlı ve sağlıklı gelişiyor”

Dünya genelinde rekabet gücünün, ulusal ekonominin yanı sıra itici güç olarak kentlere doğru kaydığını belirten Tanyer, “Kendine has özellikleri ile öne çıkan kentler rekabetçilikte öne geçiyor. Kaynakları kentlerin coğrafyası doğrultusunda planlamak ve doğru yönetmek çok önemli. İzmir'in altyapısı, çevresel faktörleri ve doğal ortamı gelişmek durumunda. İzmir planlı ve sağlıklı gelişiyor. Kentlerin markalaşması, sürdürülebilir şehirler yaratmak; bölgelerin kalkınması için gereklilik arz ediyor. İzmir'in çevresel faktörleri ve doğal ortamı bakir bir durumda'' dedi.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.