3M™ Silver aşındırıcıları, pazardaki yerini aldı

Dunya Insaat - - Yeni Ürün -

Faaliyetlerini "3M Bilimi. Hayatın Her Anında." yaklaşımıyla sürdüren 3M'in geliştirdiği ve Türkiye'de piyasaya sunduğu 3M™ Silver Kesme ve Taşlama Taşları, 3M'in Hassas Şekillendirilmiş Seramik Mineralleri'ni içeriyor. Bu mineraller çalışma esnasında sürekli keskin yüzeyler bırakacak şekilde kırılıp, her tür demir, paslanmaz çelik ve alaşımlı çelik üzerinde daha verimli taşlama ve kesme yapılmasını sağlıyor. Üretim yapan firmalara yarattığı verimlilik sayesinde tercih edilen 3M™ Silver aşındırıcılar özellikle tersane, çelik konstrüksiyon, makine, trenler gibi imalat sektörlerinde kullanılıyor.

3M Türkiye Endüstri Ürünleri Grubu Ülke Direktörü Kerem Kürklü, Türkiye'de yeni piyasaya sunulan 3M™ Silver aşındırıcıları ile ilgili olarak şunları söyledi: “3M'de biz, bilimin en zor sorunları çözüp geleceği şekillendireceğine inanıyoruz. 3M Bilimi'nin hayata dokunduğu ürünlerimizden biri de 3M™ Silver aşındırıcı taşlardır. Bu ürünle, daha kısa sürede daha verimli işlem yaparak istenen sonuca zamanı ve insanı kaynağını daha tasarruflu kullanarak ulaşmak mümkün. Amacımız ilgili tüm sektörleri verimli çözümlerimiz aracılığıyla üstün 3M bilimi ve teknolojisiyle tanıştırmak.”

3M Türkiye Ar-Ge Direktörü Ali Kuday ise 3M'de geliştirilen her ürünün merkezinde ve geliştirilen yeni teknolojilerin temelinde bilimin yer aldığını belirterek, “3M'de büyümenin lokomotifi; ‘3M™ Bilimi. Hayatın Her Anında.' yaklaşımımızı sürekli kılmak için Ar-Ge'ye çok önem veriyoruz. 3M'in Ar-Ge harcamaları 2017 yılında 1.9 milyar dolar, son beş yılda ise 8.8 milyar dolar oldu. 2017 yılında 4 bin 168 yeni patent aldık ve kuruluşumuzdan bu yana aldığımız patentlerin toplamı 2016 yılsonu itibariyle 113 bine ulaştı. 3M'in yıllık satışlarının üçte biri son beş yılda geliştirilen ürünlerden geliyor. Bilimin,

inovatif yaklaşımlarla insan yaşamını kolaylaştıracak çözümlere dönüştürülmesi, 3M'in başarısının ve global stratejisinin temelini oluşturuyor” dedi.

Ali KUDAY 89

Kerem KÜRKLÜ

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.