Koç İnşaat, 40’ıncı yılında dört proje ile yoluna devam ediyor

Dunya Insaat - - Izmir'i Inşa Edenler -

Sektöre 1978'de inşaat malzemeleri satışı ve imalatı ile adım atan Koç İnşaat, 1995'ten bu yana da müteahhitlik hizmetleri veriyor. Şimdiye kadar çok sayıda konut ve işyeri projeleri hayata geçiren firma, 40'ıncı kuruluş yıldönümünü İzmir'in üç ilçesinde gerçekleştirdiği dört proje ile kutlayacak. Doğan Koç tarafından kurulan Koç İnşaat, bugün Cem Koç ve Yücel Koç ortaklığı ile faaliyetlerini sürdürüyor. Gayrimenkul sektöründe 39 yıllık başarılı bir geçmişe sahip olduklarını söyleyen Koç İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Cem Koç “Bugüne kadar birçok proje gerçekleştirdik. Yüzlerce aileye huzurlu mutlu yuvalar kazandırdık ve kazandırmaya da devam ediyoruz. Bu projeleri Mia Residence Gaziemir, Mia Residence Buca, ZeytinparkEvleri, Mia Plaza, Doğapark, Mia Boutique ve Mia Park Menderes olarak sıralayabiliriz” diye konuştu. 2018 yılında sektörde 40'ıncı kuruluş yıl dönümlerini kutlayacaklarını hatırlatan ve aynı anda üç projede 600 konut yapacaklarını kaydeden Koç, “Bu projeleri İzmir'in yükselen değerleri olarak öne çıkan Torbalı, Menderes ve Gaziemir ilçelerinde hayata geçireceğiz. Mia Garden Menderes projemiz toplamda 130 konuttan oluşuyor. Konutlar 2+1 ve 3+1 daireler olarak planlandı. Mia Garden'ı bölgedeki diğer projelerden ayıran en büyük özelliği merkezi konumda olması. Projemiz isminden de anlaşılacağı gibi yeşil alanları ve sosyal tesisleri ile fark yaratacak. Projemiz 30 Mart 2019 teslim edilecek. Tamamlanmak üzere olan projemiz son sahiplerini bekliyor” dedi.

Mia Koru Torbalı projesinin bölgede fark yaratacağına dikkat çeken Koç, “Açık ve kapalı yüzme havuzları, sosyal olanakları, hamam, sauna, spor tesisleri, yürüyüş alanları ve farklı daire tipleri ile iki etapta toplam 400 konutluk bir projeye başladık ve bugüne kadar bu dairelerin yüzde 55'ini sattık. Torbalı bölge olarak büyümeye ve gelişmeye çok elverişli bir alan. İzmir'in en gözde yeni yerleşim yerlerinden biri olarak hızla gelişiyor. Biz de Koç İnşaat olarak üstümüze düşeni yapıyoruz. Bu bölgede emsali olmayan Mia Koru Torbalı projemiz 2020 yılında daire sahipleri ile buluşacak” diye konuştu. İzmir'in en hızlı gelişen bölgelerinden birinin de Gaziemir olduğunu vurgulayan Koç, “Gaziemir Irmak Mahallesi'nde teslimine hazırlandığımız Mia Life ve Stüdyo Mia Gaziemir projelerimiz yeni fuar alanına, havalimanına ve şehir merkezine yakınlığı ile ön plana çıkıyor. Bölgede gerçekleştirdiğimiz üçüncü projemiz olan Mia Life; 3+1, 4+1 ve 5+1 dairelerden oluşuyor. Tüm konutlarımız piyasanın şartlarını da göz önünde bulundurarak farklı ödeme seçenekleri ile daire sahibi olmak isteyenleri bekliyor” dedi.

Konut ve iş yerlerinin yanı sıra 2016 yılında faaliyete geçirdikleri Mia City Hotel Gaziemir'de İzmir'in yeni fuar alanına gelen ziyaretçilere hizmet sunduklarını dile getiren Koç, “Otelimiz ulusal ve uluslararası toplantılara ev sahipliği yapıyor ve iş dünyası için vazgeçilmez bir uğrak noktası olacak şekilde tasarlandı. Akçay Caddesi üzerinde hayata geçirdiğimiz Mia City Hotel yeni fuar alanına, havalimanına ve şehir merkezine yakınlığı ile ön plana çıkıyor. Çevre yollarına bağlantıları sayesinde gerek iş seyahatinde olanlar için gerekse tatil yapanlar için mükemmel bir seçim oluşturuyor” diye konuştu.

Cem KOÇ

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.