Güler Elektrik, elektrik çözümlerinde danışmanlık da yapıyor

Dunya Insaat - - Izmir'i Inşa Edenler -

Elektrik konusunda 30 yıllık deneyime sahip olan Güler Elektrik, anahtar teslim tesisat taahhütlerinden tamir-bakıma kadar her türlü hizmeti sunuyor. Güler Elektrik, firmalara elektrik konusunda danışmanlık hizmeti de veriyor. Güler Elektrik'i babası Ömer Güler ile birlikte 2012'de kurduklarını dile getiren Güler Elektrik'in ortağı Hasan Güler, “Kendisi 30 yılı aşkın süredir bu sektörde çalışıyor. 2012'de de ortak olarak Güler Elektrik'i kurduk. Elektrik konusunda çok geniş bir yelpazede hizmet veriyoruz. Bunları müşavirlik, mühendislik, danışmanlık hizmetleri, fabrika tesisatları, taahhüt işleri, trafo tesisleri ve güneş enerjisi sistemleri kurulumu olarak sıralayabiliriz. İşlerimiz endüstriyel tesislerle sınırlı değil. Ev, mağaza, site gibi yapılara da hizmet sunuyoruz. Küçük ve orta çaplı otomasyon sistemlerine yönelik hizmetlerimiz var. Bu konuda bütün markalarla çalışabiliyoruz, her türlü sistemi uygulayabiliyoruz. Yani bir yapının elektrikle ilgili tüm işlerini anahtar teslim olarak yapabilecek bilgi, ekipman ve iş gücü kapasitesine sahibiz” dedi.

Pek çok Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) çeşitli sektörlerden fabrikalara hizmet verdiklerini vurgulayan Güler, “Firmalara malzeme satışı, bakım, tamir gibi anlık hizmetler de sunuyoruz. Fabrikalar için elektrik konusunda doktor ve nöbetçi eczane görevi görüyoruz. Çünkü imalat sanayinde elektrik olmazsa tesis çalışmaz. Firmalar elektrikle ilgili yaşadıkları problemlerde bizi 24 saat yanlarında bulabiliyorlar. Sanayi tesislerinin ihtiyaç duyacakları yedek parçaları ve sarf malzemelerini stoklarımızda bulunduruyoruz. Ciromuzun yüzde 60'lık kısmını taahhüt işlerinden, yüzde 10'luk kısmını danışmanlık ve müşavirlik hizmetlerinden elde ediyoruz. Kalan yüzde 30'luk kısmını ise firmalara verdiğimiz anlık hizmetler ve ticaret oluşturuyor” diye konuştu.

Mevcut yerlerinde toplam 700 metrekare kapalı alanla hizmet verdiklerini söyleyen Güler, “Burada depomuz ve showroomumuz var. Sabit kadromuz 11 kişiden oluşuyor. Fakat büyük ölçekli taahhüt işleri yaptığımız dönemlerde bu sayı çok fazla artabiliyor. Atatürk OSB'deki fabrikaların yüzde 30'unun elektrik taahhüt işlerini biz yaptık. Aliağa ve Akhisar OSB'lerde de pek çok tesise hizmet verdik” diye konuştu. Güler Elektrik olarak, Aliağa OSB'deki müşterilerine daha hızlı cevap verebilmek ve müşteri portföyünü genişletmek için bir yıl içinde Aliağa'da da yeni bir hizmet binası açacaklarını ifade eden Güler, “Son dönemde Aliağa OSB çok hızlı bir büyüme ivmesi yakaladı. Burada halihazırda 50 fabrika üretimdeyken, inşaatı süren 30 tane tesis var. Ayrıca 60 adet de parsel tahsisi yapıldı ve fabrika inşaatlarına yakında başlanacak” dedi.

Bu büyümenin yeni ihtiyaç ve potansiyelleri doğurduğunu aktaran Güler, “Bölge yönetimi tesislerin ufak çaplı işlerini yaptırabilecekleri, malzeme ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri sanayi sitesi ve ticari alan oluşturuyor. Bu amaçla kurulan kooperatifte biz de yer aldık. Aliağa OSB'deki firmalara zaten halihazırda çeşitli hizmetler sunuyoruz. Orada market tarzı bir malzeme satış yeri yapacağız. Bir anlamda bizim şubemiz olacak. Kooperatif talep toplamaya devam ediyor. Bir yıl içinde de açmayı hedefliyoruz” ifadesini kullandı.

Hasan GÜLER

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.