ŞİRKET HABERİ

Dunya Insaat - - News -

Polivin Metal, ihracatını genişletmeye odaklandı

İki ana grupta ürün çeşitliliği bulunan Polivin Metal, pvc bazlı olup iç oda kapılarında kullanılan, kompozit olmayan iç oda kapısı kasa ve pervazlarının üretimi ve aynı zamanda , mevcut kalıp çeşitliliğinden kaynaklanan PVC perde rayları, çıtaları ve fitilleri olarak üretim alanında faaliyet gösteriyor. Firma, teknolojiyi takip ederek kapasite artışı yapıp ihracat alanında üretim payını artırmayı hedefliyor.

Üretiminin yüzde 65'lik kısmını yurt dışına, kalan yüzde 35'lik kısmını ise iç piyasaya verdiklerini söyleyen Polivin Metal Ahşap Plastik San. ve Tic. Ltd. şirketi sahibi Mehmet Ünsal, “Yeni kurulan genç bir firmayız. Diğer bir kolumuz olan dış ticaret firması ile inşaat grubunda kullanılan, iç oda kapısı, duş kabinleri, küvet, mutfak ve laminasyon (kaplama) folyoları satış ve pazarlaması alanında hizmet veriyoruz. PVC kapıları için kasa, pervaz grubu ve perde grubu ürünlerinde aylık 350 ton üretim kapasitesine sahibiz. Ar-Ge bölümümüzde yoğunluk olarak iç oda kapıları alanında ilerliyoruz. ÜrGe olarak devam etmekte olduğumuz dış kaynaklardan değişik data transferleri yapıp bunu uygulamaya döküyoruz. Firma olarak yakın zamanda ürün gamımıza eklemeyi düşündüğümüz farklı ürünler var. Özellikle mevcut iç oda kapılarında kullanılan kasa ve pervazların farklı ebatlarda kalıp çalışmalarına yoğunlaşacağız” dedi.

“Yurt dışı yapılanmamıza hız vereceğiz”

Umman'da Önümüzdeki günlerde ofis açmayı planladıklarını söyleyen Ünsal, “Toplamda 16 ülkeye ihracatımız var. Mevcut talepler yoğun olarak Körfez Arap Ülkelerinden geliyor. Geçen yıl pazarımıza Suudi Arabistan, Cezayir ülkelerini ekledik. Kısa zamanda Kuzey Afrika ülkelerine yoğunlaşmayı planlıyoruz. Önümüzde ki zaman diliminde Umman'da ofis açarak hizmetlerimize devam edeceğiz. İhracatımızın cirodaki payı yüzde 60. İhracatımızın üretimdeki payı ise yaklaşık yüzde 65 civarında olup bu payı ise kısa zamanda yüzde 80 civarına ulaştırmayı hedefliyoruz. Yurt dışında şuanda mevcut satış ofisine ait iki ülke ile görüşmelerimiz devam ediyor. Faaliyet alanımızı biraz daha genişletmeyi planlıyoruz, bu bağlamda çalışmalarımız devam ediyor. Yakın zamanda yurt dışı bayilik ağında özellikle iç oda kapılarına ait ürünlerde yapılanmamızı tamamlamak istiyoruz. Bayilik sistemiyle çalışan bir firmayız. Gelecek yıl sadece perde grubu ürünleri için bayilik sistemi oluşturmayı düşünüyoruz. İç pazar hedeflerimiz arasında Türkiye genelinde sadece bize ait ürünlerde 50 adet bayilik oluşturmak istiyoruz. Perde grubunda daha fazla talep olması nedeni ile perde grubu PVC ray ve fitil konusunda perde üreticilerinden talepler bizi yönlendiriyor. Orta ve uzun vadede ki hedefimiz yurt dışı yapılanmalarına hız vermek olacak” diye konuştu.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.