İKLİMLENDİRME

Dunya Insaat - - News -

Daikin, mimari dokunun korunması gereken binalara çözüm sağlıyor

Geniş ürün gamı ve yüksek standartlardaki kalitesiyle iklimlendirme sektörüne yön veren firmalardan Daikin, yenilikçi ürünleriyle çıtayı yukarı taşımaya devam ediyor. Daikin, yeni ürünü VRV-i ısı pompası ile fark yaratıyor. Ürün, kompresör ve ısı eşanjörü olmak üzere iki parça halinde üretildiğinden her türlü mağaza ve bina uygulamasında esnek montaj avantajı sağlıyor. Ürün zor konumlara kolay ve güvenli bir şekilde monte edilebiliyor. Beş patentli bu konseptin monte işlemi bittiğinde dışardan görünen kısmı üfleme menfezleri oluyor. Mimariye entegre olan VRVi dış ünitenin dışarıdan görünmesi ya da monte edilememesi sorununa çözüm getiriyor. Verimli ve güvenli bir ürün olan VRV-i, 5HP (14 kW) ve 8HP (21,4 kW) kapasite seçenekleri ile 17 iç üniteye kadar bağlanabilme özelliği taşıyor.

Kompakt ve verimli

VRV-i; havalandırma üniteleri, ‘Biddle' hava perdeleri ve kontrollerle birlikte kapsamlı çözüm sunarak konfor yaratıyor. Ürün, bütün bunları yaparken; değişken soğutucu akışkan sıcaklığı (VRT), VRV configurator ve inverter kompresörler gibi VRV IV standartlarını ve teknolojilerini kullanıyor. Ürünün 24,5 santimetre genişliğe ve 20 santimetre derinliğe sahip seri teknik alanı şaft boşluğu, bodrum kat, depo ve mutfak gibi alanlara monte edilebiliyor. Tasarımı ve boyutlarından dolayı VRV pazarının kompakt ürünü olarak öne çıkan VRV-i, özellikle korunması gereken tarihi binaların iklimlendirilme sorununa çözüm getiriyor. Düşük çalışma sesi ve sadece menfezinin görünmesi ile ortam mimarisine entegrasyon sağlayabilen cihaz, yoğun insan sirkülasyonu yaşanan alanlar için uygun bir ürün olarak kabul ediliyor. Küçük ofisler, kütüphaneler, bankalar, tarihi binalar ve müzeler için çözüm olan VRV-i invisible ısı pompası, konforun yanı sıra görüntü kirliliğine son vererek estetik konforu da beraberinde getiriyor.

Büyük alan tasarrufu sağlıyor

Kompresörün hafif ve kompakt olması, ürünün iç ortama yerleşimini kolaylaştırırken, mekanda kullanılabilir zemin alanını artıran bir unsur haline dönüşüyor. 397 milimetre yüksekliğindeki V şekilli ısı eşanjörü, kompakt yapısı sayesinde bir iç ünite gibi tavan boşluğuna monte ediliyor. Ürünün, inverter santrifüj fanları ‘sirocco' tip fanlara kıyasla yüzde 50'den fazla verimlilik artışı sağlıyor. Ayrı ayrı gelen ve maksimum 105 kilogram ağırlığa sahip olan hafif üniteler ise vinç yardımı olmadan, iki kişi tarafından monte edilebiliyor. Tüm bileşenlere kolayca ulaşılması, servis ve bakım açısından kolaylık sağlıyor. Bu sayede montaj ya da arıza sırasında günlük ticari faaliyetlerin kesintiye uğraması gibi bir handikap ortadan kalkıyor. Daikin, kullandığı bulut teknolojisiyle enerji yönetimine yardımcı olabiliyor ve gerektiğinde merkezden birçok bölgenin kontrolünü yapabiliyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.