LAMP 83’ÜN BÜYÜME ROTASI BATI ÜLKELERI

Dunya Insaat - - Aydinlatma -

LAMP 83’ün 55 yıllık tarihi ile geleneksel aydınlatma aygıtlarından Led çözümlerine kadar ürünler tasarlayıp, geliştirip, projelendirdiğini belirten LAMP 83 Satış Grup Müdürü Serhan Acar, “LAMP 83, ‘şık hayattır’ tezine odaklanmış bir çalışma ekibiyle; özgün, yüksek teknoloji içeren, enerji tasarruflu ve çevre dostu aydınlatma sistemleri tasarlamak ve üretmek, üretilen bu seçkin aydınlatma sistemlerinin kullanıldığı fonksiyonel, uyarlanabilir ve verimli aydınlatma projeleri tasarlayarak dünyanın “doğru aydınlatılması“için çalışan global bir marka olmak amacıyla faaliyetlerini sürdürmektedir” diye konuştu.

Yurt içi pazarda, mağazacılık ve perakende sektörü haricinde, diğer alanlarda daha fazla aktif olmayı hedeflediklerini dile getiren Acar, firmalarının üretici ve ihracatçı kimliği ile öne çıktığını vurgulayarak, “Aydınlatma aygıtlarımızı kendimiz tasarlıyor, geliştiriyor, üretiyor, satıyor ve ihraç ediyoruz. Büyüme stratejimizi de ihracatı artırmak üzerine kurduk. 50’yen yakın ülkeye ihracat yapıyoruz. İhracatta, LAMP 83’ün var olmasını istediğimiz ülkelerde, o ülkenin pazarını, müşteri portföyünü, adetlerini, gelişen projeleri, iş yapma modelini iyi bilen yerel firmalar ile işbirliği yapmayı ve ürünlerimizi bu kanal üzerinden satmayı hedefliyoruz. Bu strateji çerçevesinde, Avrupa kıtası rekabet edebildiğimiz ve başarılı olabildiği-

miz bir coğrafya. Dolayısıyla rotamızı, ‘kalite algısı ve talebinin’ çok daha yüksek olduğu Batı’ya doğru çevirmiş durumdayız. En büyük ihracat pazarımız Almanya ve İsveç başta olmak üzere Avrupa Birliği (AB) ülkeleri. Almanya gibi kalite standartları ile birlikte beklentilerin yüksek seviyede olduğu bir pazarda yakaladığımız başarıyı bütün AB ülkelerinde yakalamak istiyoruz. Bunun dışında Fransa, Belçika, Hollanda, BAE, İran, Ukrayna, Suudi Arabistan, Ürdün, Karadağ, Makedonya ve Gürcistan’ın da aralarında olduğu 14 farklı ülkede distribütörlüğümüz bulunuyor ve 50'ye yakın ülkeye, kendi markamız ile ihracat yapıyoruz. Hedefimiz 2020 yılına kadar ciromuz içerisindeki ihracat payını yüzde 60’ın üzerine çıkartmak ve LAMP 83’ü Avrupa’daki ilk 50 aydınlatma firması arasında görmek. Sektörde yarım yüzyılı aşkın tecrübemiz ve çok iyi bir marka algımız var, birikimlerimizin üzerine daha fazlasını koyarak LAMP 83’ü hak ettiği yere taşımak için çalışıyoruz” açıklamasında bulundu.

“İş Ortağım LAMP 83, 7 gün 24 saat online hizmet verecek”

Yenilikçi bir firma olarak birçok alanda yeni projeler de geliştirdiklerini dile getiren Acar, geliştirdikleri e-ticaret platformu hakkında bilgiler aktardı. Acar, “Yeni e-ticaret platformumuz: “İş Ortağım LAMP 83”. Platformun en büyük özelliği, stok tutma zorunluluğu, yıllık ciro taahhüdü ve teminat mektubu gibi sorunlulukları yaşamadan, LAMP 83’ün alışılmış ürün ve hizmet kalitesini, kendi ilindeki tüketicilere sunabilen sınırlı sayıda firmadan biri olma şansını sunması. Türkiye’deki 81 ilin demografik yapısına göre, sınırlı sayıda seçilecek olan “LAMP 83 İş Ortakları”, 7 gün 24 saat boyunca online hizmet verecek e-ticaret sitesi aracılığıyla, temin edecekleri LAMP 83 ürünleri ile ilgili, siparişten sevkiyata kadar tüm iş ve işlemlerini telefon etmeye dahi gerek kalmadan, tek bir tuş yardımıyla bu platform üzerinden gerçekleştirebilecek. Platforma üye olan, “LAMP 83 İş Ortakları”, platform üzerinden ürün ve güncel stok bilgisi görüp, ürün siparişlerini geçebilmenin yanı sıra, kredi kartı ile tek seferde veya taksitli ödeme yapabilecek ve kargo takip bilgilerini de alabilecekler. Platformun üyeleri, ayrıca hem kendilerine ayrılan özel sayfalarda firmalarını, projelerini, referanslarını ve hizmetlerini tanıtabiliyor; hem de LAMP 83 tarafından platformla ilgili olarak yapılacak tüm reklam, tanıtım ve pazarlama çalışmalarından yararlanabilme şansını elde edecekler. LAMP 83’ün konusunda uzman Aydınlatma Proje Grubu ile üyelere “doğru aydınlatma“prensibine göre tasarlanmış aydınlatma projesi hizmeti de verdiği platformda, iş ortakları kendilerine sağlanan tüm bu avantajlardan yararlanarak, LAMP 83 ürün ve hizmetlerini, tüketicilerle buluşturma imkanına da sahip olacak” ifadelerinde bulundu.

Firmalarının inovasyon çalışmalarına önem veridini ve geliştirdikleri projeler ile prestijli markalar tarafından tercih edildiklerini vurgulayan Acar, şunları kaydetti: ”Küresel anlamda kabul gören denetim firmalarının onayladığı ve periyodik olarak denetlenen 350 metrekare genişliğindeki laboratuvarımızda, Avrupa normlarına uygun olarak aydınlatma ile ilgili yaklaşık 300, elektronik, mekanik ve güvenlik gibi konularda ise yaklaşık bin farklı testi bünyemizde yürütebiliyoruz. 2016 yılından itibaren, A++ enerji verimliliği seviyesini yakaladık. İstanbul Sanayi Odası tarafından düzenlenen İSO Enerji Verimliliği Ödülleri’nde, ‘KOBİ Enerji Verimli Ürünler’ dalında ray spot ürünlerimizle birincilik ödülü kazandık. Yenilikçilik konusundaki en somut örneğimiz, yakın bir geçmişte geliştirdiğimiz WIGGLE. İstenen şekil ve uzunlukta kullanılabilmesi sayesinde sınırsız mimari aydınlatmanın kapılarını açarak, adeta aydınlatmada devrim yapan WIGGLE büyük beğeni topladı. Son dönemde gerçekleştirdiğimiz, prestijli projelerde tercih edilen WIGGLE ile ister ayrı ayrı kullanılan, ister birbirine eklenen modüller sayesinde mimari tasarıma uygun ve kişiselleştirilebilen bir şekle sahip bir ışık, artık tasarlanabiliyor. Toplamda 600’den fazla tescilli tasarımı içeren standart ürünlerimiz dışında, projenin konsepti ve mimari çizgisine göre tamamen özgün olarak ürün tasarlama, geliştirme ve üretme kabiliyetine de sahibiz.” Aydınlatmada otomasyon sistemlerinin kullanımı giderek attığına da dikkat çeken Acar, LAMP 83 olarak, aydınlatma kontrol sistemlerinin önde gelen firması Finlandiyalı Casambi’yle başlattıkları işbirliğiyle, ışığın kontrolünü tamamen kullanıcıya bıraktıklarını dile getirdi. Acar, işbirliği ile yeni ürünleri ürün gamlarına eklediklerini de iletti.

Serhan ACAR

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.