Graniser, CERSAIE’de 18 yeni ürününü sergileyecek

Dunya Insaat - - Söyleşi -

Graniser Kurumsal İletişim ve Marka Müdürü Ş. Melek Erol, ‘sürekli yatırım, sürdürülebilir büyüme' stratejisi ile 2023 yılına kadar tüm yatırım planlarını hazırladıklarını ve her yıl ortalama 35-40 milyon TL bazında yatırım yaparak büyümeyi hedeflediklerini kaydetti. Yatırımların mevcut işletme şartlarına ve pazar taleplerine göre şekilleneceğini ifade eden Erol, “2018 yılında ise gerçekleştireceğimiz yatırımlarla üretim kapasitemizi yüzde15 daha artırarak 25,3 milyon metrekareye çıkarmayı planlıyoruz” dedi. Yeni pazar arayışlarının her daim aktif olduğunu ve dünyanın her noktasına ulaşmak istediklerini belirten Erol, “Önümüzdeki dönemde yeni satış kanalları ile mevcudiyetimizi önce güçlendirmek sonra artırmak öncelikli hedefimiz” diye konuştu.

CERSAIE Fuarı'nda 18 yeni ürün sergileyeceklerini belirten Erol, “16'ncı hall B56-C53 numaralı stantta yer alacağımız fuarda, 2019 yılında trend olacak yeni serilerimizi sergileyeceğiz. Ağırlıklı olarak 60x120, 100x100 ebat yeni serilerimizin bulunacağı fuarda, ayrıca 30x30, 60x60 ve 45x90 ebat ürünlerimiz de olacak. Dijital baskı teknolojisinin geldiği son noktayı doğanın saf renkleri ve dokularıyla buluşturarak, yaratıcı tasarım gücüyle oluşturduğumuz serilerimiz ile dünya genelinde fark yaratıyoruz. Seramik sektöründeki trendleri yenilikçi bir yorumla değerlendiriyoruz. Farklı beğeni ve segmentlere uygun ürünlerle uluslararası tüketicinin beğenisini kazanmaya devam edeceğiz” ifadelerinde bulundu.

“İnovasyon rekabette itici güç”

Gerek iç piyasa, gerekse ihracat müşterileri için yılda ortalama 40 yeni seriyi piyasaya sunduklarını ileten Erol, ürün çalışmalarının sürekliliğini koruduğunu vurgulayarak, şunları aktardı: “Küreselleşme olgusunun işletmeler tarafından giderek daha yoğun bir şekilde hissedildiği günümüzde, işletmeler için çok daha zorlayıcı bir rekabet ortamı oluştu. Böylesi zorlu ve hızlı değişimin egemen olduğu bir ortamda, rekabet üstünlüğü elde edebilmek ve bunun da ötesinde ayakta kalabilmenin ön koşulu, çevre şartları doğrultusunda sürekli değişim ve yenilenme ekseninde konumlanmaktır. Graniser Seramik olarak biz rakiplerimize karşı rekabet avantajı kazanabilmemizin baş koşulu olarak; müşteriler nezdinde değeri olan, rakiplerden farklı, yeni ürünler, süreçler, pazarlama teknikleri ve belki de en önemlisi ve tüm bu yeniliklerin belirleyeni olarak yeni organizasyonel yapılanmalara yani inovasyonlara çok önem veriyoruz. İnovasyonun, hem işletmelerin hem de ülkelerin rekabetçi olabilmeleri için itici güç oluşturduğunu düşünüyoruz. Değişime ayak uydurabilmek ve bunun da ötesinde değişimi yönlendirebilmek için; yenilikçi süreç, ürün ve bu uygulamaları gerçekleştirecek insan kaynakları için yatırımlar yapıyoruz. Üretimde çevre dostu yeni malzeme, süreç ve teknolojilere yönelik araştırma, tasarlama, geliştirme ve üretim çalışmalarını yürüten Ar-Ge merkezimiz ve Ür-Ge departmanımız geleceğin yaşam şekillerine ve beklentilere uygun çözümler üretmek amacıyla çalışıyor. Seramik sektörünün trendlerini ise gerek yurt içinde gerekse yurt dışında yakından takip ediyoruz. Edindiğimiz gözlemler neticesinde İtalya ve İspanya'daki tasarım ofislerine özel çalışmalar yaptırıyoruz. Ürün ve hizmet kalitesine çok önem veriyoruz. 2018 yılında banyo, mutfak ve yaşam alanları dışında cephe kaplamalarında da seramik kullanımının artacağını öngörüyoruz. Bu sebeple 60x120 ebatlarında özel seriler geliştirdik. Aynı zamanda yapı olarak da en zorlu hava koşullarına dayanıklı, kolay uygulanabilen, gerektiğinde sökülüp yeniden takılabilen, yükseltilmiş zemin döşemelerine uygun, fonksiyonel ve yenilikçi 20 milimetre ürünlerin de kullanımı yaygınlaşacak.”

Ş. Melek EROL

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.