Senegal hızlı tren projesinde Volvo ve Yapıray imzası

Dunya Insaat - - Inşaat -

Raylı sistemler konusunda uzmanlaşan Yapıray, Senegal'in başkenti Dakar'da Blaise-Diagne bölgelerini birbirine bağlayacak bir hızlı tren projesinin yükleniciliğini üstlendi. Yapı Merkezi bünyesinde 1998 yılından beri raylı sistemlerden alanına yönelik çalışmalar gerçekleştiren firma, 14 Aralık'ta temelleri atılan proje için Fransız Eiffage firması ile birlikte hareket ediyor. 55 kilometre uzunluğa sahip olan projenin 41 ayda tamamlanması hedefleniyor. Proje için, özellikle asfalt grubu ekipmanlarında, Volvo iş makinalarından ABGP7820C asfalt finişerini tercih eden Yapıray, 9 metre maksimum serim genişliği ve 20 metre/ dakika serim hızı ile kısa sayılabilecek taahhüt süresini verimli kullanmayı planlıyor.

Düşük işletme maliyetli asfalt üretimi

Volvo ABGP7820C, saatte 900 tona yakın malzeme serebilme gücünü, kaliteli, çevreye duyarlı, verimli, üstün teknolojili ve 1800 d/ dk'da 170 kW güç üreten Volvo D7E COM 3A / EPA Tier 3 motordan alıyor. Volvo'nun asfalt serme makinaları için geliştirdiği Smart Power özelliği ile optimum asfalt serimini minimum yakıt tüketimi ile yapabilen makina, düşük işletme maliyeti ile dikkat çekiyor. ABGP7820C'nin bir diğer önemli özelliği ise, “EPM IIThe Electronic Paver Management System” adı verilen, tam otomatik serim kontrol sistemi. Bu sistem sayesinde hızlı ve hassas asfalt serimi yapabilen makinanın üzerindeki bileşenler operatör tarafından rahatlıkla kontrol edilip, ayarlanabiliyor. Sisteme ek olarak, makinanın tablasının üzerinde yer alan yardımcı kumanda panelleri ve MOBA kontrol üniteleri de düzgün bir asfalt serimi yapılmasına yardımcı oluyor.

ABGP7820C asfalt finişeri, ABG 3-6 metre, ABG 3-7.5 metre, ABG 3-9 metre tabla opsiyonları ile ihtiyaç duyulan serim genişliklerine yönelik model seçeneği sunuyor. 13.5 tonluk geniş malzeme bunkeri, bağımsız çalıştırılabilen, hızları ayarlanabilen malzeme sevk konveyörleri ile tabla tarafına doğru kesintisiz malzeme akışı sağlıyor. Bu özellik üretimde de sürekliliğe imkan tanıyor. Volvo ABGP7820C, 300 milimetre maksimum serim kalınlığı, 2 bin 925 milimetrelik uzunluğu ile gerginliği kendiliğinden ayarlanabilen, elektronik kontrollü, hassas sürüş özellikli birbirinden bağımsız palet sistemi ve 325 milimetrelik palet genişliği ile üretim sağlıyor. Vibrasyonlu bıçak, elektrikli bıçak ısıtma, yüksekliği hidrolik ayarlanabilen helezonlar ve daha birçok özelliği ile yeni Volvo ABGP7820C asfalt serim işlemlerinde yüksek üretim olanağı sunuyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.