Volvo, orijinal yedek parçada garanti süresini uzattı

Dunya Insaat - - Inşaat -

Volvo İş Makinaları bir yıl olan yedek parça garanti süresini iki veya 6 bin saate uzatıyor. Uzun bir süredir devam eden bir yıllık garanti süresinin sektör tarafından yakından izlendiğini dile getiren ASCENDUM Türkiye Yedek Parça ve Servis Satışları Müdürü Mustafa Mümtaz Civan, “Bir yıl olan garanti süresi, iki yıl veya 6 bin saat garanti süresine uzatılarak müşterilerimize daha önce görülmemiş garanti şartlarını sağlıyoruz” dedi.

“Uygulama tüm parçaları kapsıyor”

Yeni uygulamanın detayları hakkında bilgi veren Civan, bu garanti şartlarının süreli bir kampanya olmadığını; filtre, yağ, kayış, tırnak gibi sarf malzemeler hariç, standart olarak tüm yedek parçaları kapsadığını belirtti. “Yedek parça garanti süresinin iki yıl veya 6 bin saat olarak iyileştirilmesi, Volvo'nun üstün teknoloji ve kalite ile üretilen yedek parçasına olan güvenini gösteriyor” diyen Civan, bu gelişmenin aynı zamanda müşterilere sağlamak istenen katma değerin de bir göstergesi olduğunu ifade etti.

“İşte kalma süresini uzatıyor, maliyeti düşürüyoruz”

Volvo iş makinası kullanıcıları bu uygulama ile günümüz ekonomik şartlarında işletme maliyetlerini aşağı çekebilecek. Bu uygulama ile makinaların işte kalma süresini uzatacaklarını dile getiren Civan, “İki yıl veya 6 bin saat yedek parça garantisi ile daha fazla işte kalma ve maliyetleri düşürme noktasında garanti verilmiş oluyor” dedi. Her üreticinin kendi dizayn ederek piyasaya sunduğu üründe orijinal yedek parça önermesinin doğal olduğunu belirten Civan, “Ürünün piyasaya sunulana kadar geçtiği süreçlerde test edilerek geliştirilen orijinal yedek parçalar, beraber çalıştığı parça/komponentler ile en verimli çalışacak şekilde tasarlanır ve geliştirilir. Bu çalışmalar ürün piyasaya sunulduktan sonra da devam etmektedir” ifadelerini kullandı. Civan, orijinal dışı, makinaya olan uyumu konusunda test edilmemiş ve çalışma koşullarına göre garanti sağlamayan parçaların tercih edilmesinin, kısa ve orta vadede kullanıcılara para kaybettirebileceğine dikkat çekti.

Mustafa Mümtaz CİVAN

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.