Sylvania, aydınlatmada yerli üretim için düğmeye bastı

Dunya Insaat - - Inşaat -

Sylvania, dünyanın dört bir yanına ulaşan yenilikçi aydınlatma ürün ve çözümlerini Türkiye pazarına yerli üretimlerle sunmaya başladığını açıkladı. Türkiye'de bir yıl içinde aydınlatma pazarında önemli seviyelere ulaşan Sylvania, yerli üretim için yaptıkları çalışmaları ve yeni projelerini anlatmak için IstanbulLight 2018 kapsamında özel bir etkinlik düzenleyerek basın mensupları, mimari aydınlatmanın önemli temsilcileri, aydınlatma tasarımcıları ve sektörün ileri gelenleri ile bir araya geldi. IstanbulLight 2018 Forum Sahnesi'nde düzenlenen etkinlikte, haziran ayında ticari kanala yönelik Led panel armatürlerin üretiminin Türkiye'de başlandığı ve ayrıca dış bina cepheleri aydınlatması için de Hera Led ile Türkiye ve Orta Doğu bölgesi için bir iş birliğine başlandığı açıklandı.

Yapay zeka destekli entegre aydınlatma çözümü SylSmart ve bu yıl 50'nci yıl dönümünü kutlayan, mimari aydınlatma projelerinin öncelikli tercihi Concord markasıyla aydınlatmada yeni bir alan açan Sylvania, Türkiye'de aktif olarak devam eden proje çalışmalarını paylaşarak, gelecek yıl için de pek çok önemli projenin Sylvania armatürleri ile aydınlatılacağını duyurdu. Firmanın global olarak her bölgede büyüme amacı güttüğünü hatırlatan Sylvania Orta Doğu, Afrika ve Türkiye Bölge Başkanı Ayhan Şiriner, "Bu hedefle yatırımlarımıza hızla devam ediyoruz. Amacımız Türkiye ve Orta Doğu için başlatacağımız bu iş birliğini global mecraya taşımak ve Türk işçisinin emeği olan, Türk ekonomisine katkısı olan bu armatürlerle dünya çapında büyük projelere imza atmak" dedi.

Geçen yıl İstanbul Light Fuarı'nda ülkeye yatırım yapacaklarını söylemiş olan Sylvania'nın Türkiye'deki yerli üretiminin Led panel armatürlerle başladığını kaydeden Sylvania Türkiye Genel Müdürü Azim Tuncinar de, "Bu konuda iş birliklerimiz farklı kanallar için de gelişerek devam ediyor. Türkiye'de pazarı çok büyük olan dış cephe aydınlatmaları ile ilgili olarak ilk etap iş birliğimizi IstanbulLight Fuarı'ndaki toplantımızda aydınlatma sektörü ile paylaştık. Proje kanalında iç aydınlatmada SylSmart ile beraber dış aydınlatmada da akıllı ve yenilikçi çözümlerle büyük projelere imza atmayı amaçlıyoruz. Dış cephe projelerinde her bir armatür renk olarak tek tek kontrol edilebiliyor ve aynı zamanda yine her armatür için hem ömür hem ısı hem de arıza takibi yapabileceğiz" diye konuştu.

Feilo Sylvania, 2016 yılında, Çin'in güçlü aydınlatma ürünleri üreticilerinden Shanghai Feilo Acoustics Co., Ltd'nin aydınlatma ürünleri alanında 100 yılı aşkın bir deneyime sahip Sylvania'yı satın alması ile kuruldu. Şirket, profesyonel ve mimari aydınlatma çözümleri alanında çalışmalarını sürdürüyor. Aydınlatma alanında köklü bir geçmiş üzerine kurulu olan Feilo Sylvania, uluslararası çapta ürün ve sistemler sunuyor ve iyi ürün, hizmet ve danışmanlığı sunma misyonuyla faaliyetlerini yürütüyor. Şirket bünyesinde üç farklı iş birimini temsil eden Concord, Lumiance ve Sylvania; dünya çapında yüksek kalite ve enerji verimliliği sunan ürünleriyle aydınlatma ihtiyaçlarına özel çözümler oluşturuyor. Feilo Sylvania'nın yüzde 80 hisselerine sahip olan Shanghai Feilo Acoustics Co., Ltd, 1984 yılında, Çin'in ilk anonim şirketi olarak kuruldu. 2014 yılında şirket yapısında değişikliğe giden Feilo; Shanghai Yaming Lighting Co Ltd, Beijing Shen'an Group ve Shanghai Sunlight Enterprise Co Ltd'den oluşmak üzere bir ortak girişim şirketine dönüşmüştü. Sylvania'nın satın alınmasıyla birlikte Feilo, dünya çapında üretim merkezleri, lojistik üsleri ve Ar-Ge teknoloji merkezlerine sahip olarak, 48 ülkeyi kapsayan bir pazar erişimi kazandı. Feilo Sylvania'nın Avrupa'da güçlü bir üretim deneyimi bulunuyor. Şirket markaları olan Concord, Lumiance ve Sylvania, 100 yılı aşkın süredir Belçika, Almanya, Fransa ve İngiltere'de aydınlatma ürünleri üretiyor.

Soldan sağa: Gökmen GÜLTEKİN, Ayhan ŞİRİNER ve Azim TUNCİNAR

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.