VELUX, KÖHNE ÇATI KATLARINI YAŞANILIR HALE GETİRİYOR

Dunya Insaat - - Araştirma -

VELUX Çatı Pencereleri Genel Müdürü Hakan Yantır, 40 ülkede satış şirketi, dokuz ülkede üretim tesisi ve 10 bine yakın çalışanı ile firmalarının global pazarda etkili bir büyüme sergilediğini vurguladı. Firmalarının gelişimi ve ürünleri hakkında bilgiler paylaşan Yantır, şunları kaydetti: “1942 yılındaki kuruluşumuzdan bu yana çatıdan gün ışığı ve doğal havalandırma sağlayan ürünler konusunda uzmanlaştık. Havalandırma (VEntilation) ve latince ışık birimi anlamına gelen LUX’ün birleşiminden doğan VELUX ismi yaptığımız işi iyi bir şekilde tanımlıyor. Uzmanlaşmanın getirdiği bilgi birikimi, pazarın ihtiyaçlarını iyi anlama ve buna uygun inovatif ürün geliştirme sonucunda bugün 40 ülkede satış şirketi, dokuz ülkede üretim tesisi ve 10 bine yakın çalışanımızla global pazar lideri konumundayız. Ürün gamımızda en büyük pay eğimli veya düz çatılar için özel üretilen çatı pencereleri. Bunun yanında çatı pencerelerimizle uyumlu perde, panjur, kumanda gibi tamamlayıcı aksesuarlar, ticari binalara uygun çözümler olan VMS (VELUX Modular Skylight) ürün yelpazemiz arasında bulunuyor.”

Teknolojiyi yakından takip eden bir firma olarak ürün ve hizmetleri nasıl geliştirebilecekleri üzerine yoğun bir şekilde çalıştıklarını ifade eden Yantır, “Çalışmalarımızın en büyük yansıması olarak yeni çıkardığımız VELUX ACTIVE with NETATMO ürünümüzü gösterebiliriz. Pencere ve aksesuarlarını telefondan kontrol edebilme yeteneği yanında sensörü ile ev ikliminizi sürekli ölçüp otomatik olarak ürünleri kontrol edebiliyor. Sizi öğrenen yapısı sayesinde ev ikliminiz her zaman en ideal konumda kalıyor” diye konuştu.

“Kullanım bilinci artıyor”

Çatıdan gün ışığı ve doğal hava alma isteğinin ve bilincinin her geçen gün arttığını vurgulayan Yantır, “Çatı katlarını köhne ve kullanılmayan mekanlardan yaşanabilir cazip mekanlara dönüştürmede etkimizin olması bizi mutlu ediyor. Dileğimiz önümüzdeki zamanlarda yönetmeliklerdeki değişiklikler ile çatı katlarının daha fazla kullanılması” dedi. Sektörü de değerlendiren Yantır, şunları söyledi: “Günümüz Türkiye şartlarını değerlendirdiğimizde inşaat sektörünün kısa ve belki orta vadede bir durgunluk yaşayacağını tahmin ediyoruz. Firma olarak bu durgunluğu evlere kattığımız değer sayesinde aşabileceğimizi düşünüyoruz. Bunun yanında çatı penceresi bilinirliğinin ve çatı penceresine uygun inşaat sayısının artması bizim açımızdan olumlu diğer durumlar olarak görünüyor.”

Hakan YANTIR

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.