Daha iyi sunum için daha iyi projeksiyon şart

İşletmelerin en önemli teknoloji ekipmanlarından biri de projeksiyon cihazları. Ancak doğru projeksiyon cihazını almak ve doğru seçimleri yapmak için bu konuda detayları bilmekte yarar var.

Dunya Tekno Trend - - BAŞ SAYFA - Meyir Petilon

Projeksiyon cihazları birçok mekan için uzun ömürlü bir yatırım. Dolayısıyla işletme sahiplerinin bu seçimi yaparken dikkatli olmaları gerekiyor. Sinema gösterimi için üretilmiş bir projeksiyon cihazı, Excel sunumlarında istenen başarıyı ve performansı veremeyebilir. Canon Eurasia Kanal Geliştirme Yöneticisi Meyir Petilon ile, projeksiyon satın alırken dikkat edilmesi gereken hususları konuştuk.

Canon’un hangi ortamlar ▶ için projeksiyon çözümleri vardır? Ofislere yönelik projeksiyon çözümleri nelerdir? Canon’un projeksiyon ürün ailesi LV, LX ve XEED Serisi birçok sektörün ihtiyacına yanıt vermektedir. Bunlar özellikle eğitim, perakende showroomlar, ofis ortamları, otellerin toplantı salonları, sağlık kurumları, müzeler, simülasyon çözümleri. Ofis ortamlarında kullanılabilecek çeşitli ürün gamımız mevcut. Buradaki son kullanıcı talepleri doğrultusunda uygun ürünü tespit edip, kullanıma sunuyoruz. Birkaç örnek vermek gerekirse, aydınlık ortamlarda kullanılabilecek yüksek performanslı 5000 lümen üstü cihazlar öneriyoruz. Bu sayede aydınlık ortamlarda seçilebilir görüntüler elde edilebiliyor. Bir diğer örnek ise, bazı son kullanıcılar sessiz performans gösteren yüksek çözünürlük ve parlaklık veren cihazlara ihtiyaç duyuyorlar. Biz de Canon olarak pazarda bu segmentte en sessiz çalışma performansını sergileyen XEED serisi cihazlarımızı öneriyoruz.

Akıllı projeksiyon ▶ sistemleri yükselen bir trend mi? Evet, kesinlikle akıllı projeksiyon sistemleri yükselen bir trend. Her geçen yıl içinde projeksiyon cihazlarımıza daha yetkin özellikler ekliyoruz. Mesela birkaç projeksiyon cihazının görüntülerinin ilave bir yazılım ve donanım gerektirmeden birleştirebiliyorsunuz. Ya da kolay kullanılabilen bir uygulama sayesinde projeksiyon cihazınızın kolaylıkla ayarlarını uzaktan yapabiliyorsunuz. Bu sayede birden fazla projeksiyon cihazı kullanılan uygulamalarda sistemin aktif hale getirilmesi daha hızlı ve kolay halde yapılabiliyor. Bu size son kullanıcı olarak ciddi anlamda zaman kazandırıyor ve kolaylık sağlıyor. Geleneksel projeksiyon cihazı uygulamalarında her bir cihazı ayrı ayrı her seferinde ayarlamanız gerekirken şimdi bu uygulama ile tek bir cihazın ayarını uygulamada kullanılan diğer projeksiyon cihazlarına da hızlı aktarabiliyorsunuz.

İyi projeksiyon iş ▶ kalitesinde fark yaratır mı? Kesinlikle arttırır. Profesyonel iyi performans sağlayan bir projeksiyon cihazından almış olduğunuz verim ile giriş seviyesi bir cihazdan almış olduğunuz verim birbirinden farklı olacaktır. Buna en belirgin örneği vermek gerekirse, bir kurumun önemli bir sunumunda bir Excel dosyasının en ufak hücresinde yazılan veriyi veya hazırlanan detaylı bir grafiği görüntüleme yapılan alanda belirgin bir şekilde rahatlıkla okuyabilmek için Canon’un XEED serisi profesyonel projeksiyon cihazı ihtiyaca en iyi şekilde karşılık veriyor. Ayrıca bu ürün grubu sayesinde herhangi bir işlem gerektirmeden bilgisayarınızdan birebir görüntüyü elde edebiliyorsunuz. Bu ürün segmentinde en belirgin olan bir diğer özellik ise renk doygunluğunun ve doğru renk aktarımı hassasiyetinde uygulamalarda en üst performansı sergilemesi. Bu segment ürün grubunda uygulama performansı anlamında pazarda üst seviyedeyiz.

Lazer projektörler, 4K ▶ projektörler ve Full HD projektörler arasındaki farklar nelerdir, nerelerde kullanılabilir? Öncelikle Lazer projeksiyon cihazları için bir ışık kaynağı çeşididir. Lazer ışık kaynağının cihazın çözünürlüğü ve parlaklığı ile bir bağlantısı bulunmamakta. Yeri gelmişken, 4K ve full HD çözünürlükteki projeksiyon cihazlarının farklılıklarını kısaca bahsedelim. 4K çözünürlük günümüzde en popüler çözünürlüktür. 4096 x 2160 çözünürlük yaklaşık 8.8 milyon piksel içerir. Canon bir optik üreticisi olması avantajından dolayı bizim 4K projektörlerimizin çözünürlüğü 4096 x 2400 olup yaklaşık 9.8 milyon piksel üretebildiği anlamına geliyor. Bu bizi rakiplerimizden görüntü kalitesi olarak bir adım daha öne taşıyor. FullHD çözünürlük dediğimiz zaman 1980 x 1080 çözünürlük yaklaşık 2 milyon piksel anlamına gelir. Burada piksel adetlerini karşılaştırdığımız zaman, doğal 4K çözünürlük, Full-HD çözünürlüğe oranla ortalama 4.5 kat daha fazla piksel üretebilmektedir. Böylece yansıtılan görüntüde daha fazla detay ve netlik elde edilebilmektedir.

Full-HD çözünürlük dediğimiz zaman 1980 x 1080 çözünürlük yaklaşık 2 milyon piksel anlamına gelir Birkaç projeksiyon cihazının görüntülerini ilave bir yazılım ve donanım gerektirmeden birleştirebiliyorsunuz.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.