Online köpek gezdirme hizmeti veren girişim

Dunya Tekno Trend - - TEKNOLOJİ GÜNDEMİ -

Evcil hayvan sahiplerinin köpeklerine fazla zaman ayıramasından doğan yerli girişim DogGO, online olarak köpek gezdirme hizmeti veriyor. Girişim bu hizmetle beraber evcil hayvan sahiplerine aradıkları güvenli hizmeti sunmayı ve ulaşılabilir hale getirmeyi, Türkiye’de sahiplenmeyi artırmayı ve köpek bakım kültürünü bir nebze de olsa oturtabilmeyi hedefliyor. Yaklaşık 1,5 senedir geliştirilen DogGO’da, platform üzerinden köpek gezdirmek için üç farklı plan yapılabiliyor.

Bunlardan biri anlık gezdirme iken, diğeri önceden tarihi belirlenen planlı gezdirme ve düzenli olarak gezdirmeyi odağına alan aylık gezdirme olarak karşımıza çıkıyor. İlk gezdirmelerde her zaman ücretsiz gerçekleştirilen bir tanışma yürüyüşü yapılıyor. Anlık köpek gezdirme seçeneğinde acil bir durum karşısında 1 saat içinde köpek gezdirme hizmeti sağlanabiliyor.

GPS takibi yapılabiliyor

Ayrıca GPS takibi ile anlık fotoğraf talep edebilme gibi özellikleri de bulunuyor. Kaka ve çiş pinleri ile köpek sahibine köpeğinin sağlığıyla ilgi- li önemli bir veri olan tuvalet durumu paylaşılıyor. Yürüyüş sonunda, yürüyüş raporu ile gezdirmenin detayları evcil hayvan sahibine gönderiliyor. Girişimde 4 ayda 150’nin üzerinde farklı köpek ile 1500’ün üzerinde başarılı yürüyüş gerçekleştirilmiş. Son 2 ayda köpek gezdirme hizmeti alan kullanıcıların yeni gezdirme talebinde bulunma ortalamalarının ise yüzde 75’in üzerinde. Şu anda DogGO Oryantasyonu’ndan geçmiş 87 walker bulunuyor ve bu walker’ların 60’ı aktif olarak faaliyet gösteriyor. Hizmet verilen bölgelerden dolayı Kadıköy ve Beşiktaş’tan gelen başvuruların öncelikli değerlendiriliyor. Platformda sadece IBPSA üyesi olan tecrübeli köpek eğitmenleri tarafından verilen oryantasyonu başarıyla tamamlayan Walker’lar ile yürüyüşler gerçekleştiriliyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.