Extra’nın gözü Avrupalı şirketlerde

Ekonomist - - Pazarlama İletİşİmİ -

Günümüzde alışverişleri, ürün, kişi, yer ve segment bazlı takip etmenin önemi arttı. Hedef kitleyi tanımanın yanında, satış artışlarına doğrudan katkı sağlayan kişiye özel kampanyalar uygulamak için de bu sistemlerin devreye alınması son derece önemli. Bunun için ise CRM altyapısı kurmak ve sadakat programı yönetimi yapmak gerekiyor.

2013 yılında kurulan Extra Bilgi Çözümleri, şirketlerin sadakat programını uçtan uca yöneten kurumlardan biri. Bugün Fenerbahçe Spor Kulübü’nden Damat Tween’e, İDO’dan Aviva ve Gratis’e kadar pek çok markaya hizmet veriyor. Bu yıl Stevie Awards 2016’dan iki gümüş ve bir bronz ödülle dönen şirketin kurucu ortaklarından olan İrem Tüzünalper ile önceki hafta sohbet etme fırsatı bulduk.

İrem Tüzünalper, konuşmaya, yakın zamanda Carrefoursa ile bir anlaşma imzaladıkları bilgisini vererek başlıyor. Carrefoursa ile bu yıl Avrupa’nın da en büyüğü olacak bir sadakat programına başlayacaklarını ifade ediyor.

Artık alışverişe bakmanın yeterli olmadığını, sosyal medya, çağrı merkezi gibi kanalların da işin içine dahil edildiğini belirten İrem Tüzünalper, “Aksiyon alınabilir data toplamak önemli. Tüketicilerin tüm ilişkilerini ve etkileşimlerini toplu halde görüp, tüm parametreleri dikkate alarak teklif sunanlar kazanacak” diye konuşuyor.

İndirimin artık sadakat yaratmadığının da altını çizen İrem Tüzünalper, teklifin kişiyi etkileşimin içine çekiyor olması gerektiğinden bahsediyor. Bugün şirketler için 10 milyona yakın tekil müşteriyi takip ettiklerini söyleyen Tüzünalper, sadece Türkiye’de değil CIS ülkelerinde de hizmet vermeye başladıklarını belirtiyor. Tüzünalper, şimdilerde ise Batı Avrupa’da işler kovaladıkları bilgisini veriyor.

İrem Tüzünalper

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.