HERKES IÇIN IYI TASARIM.
Gotwob Tasarım Evi’nin yenilikçi ve değişen hayat tarzlarına uyum sağlayan tasarımları.
‘İyi tasarım ulaşılabilir olmalı’ fikri ile yola çıkan Gotwob Tasarım Evi, yenilikçi anlayışı ile değişen hayat tarzlarına ve alışkanlıklarına uyum sağlayabilen özgün ve sade tasarımlara imza atıyor. Gotwob bünyesindeki ve tasarım dünyasındaki yenilikleri markanın kurucu ortaklarından mimar Begüm Çelik ile konuştuk.
Gotwob markasının tasarım kimliğinden biraz bahsedebilir misiniz? Gotwob Tasarım Evi olarak değişimi, zamanın getirdiklerini hissetmeyi ve ürünlerimize de yansıtmayı seviyoruz. Tasarımlarımızı da bu doğrultuda oluşturuyoruz. En başından beri olabildiğince sade, doğal ve masif malzemeler kullanarak tasarlamak süregelen bir alışkanlığımız oldu. Doğal malzemenin kendi dokusunu gösterebilecek detaylar bizim tasarım kimliğimizin önemli parçalarından biri. Mermer, masif ahşap, cam ve farklı metallerin detayları ile günlük yaşamda rahat kullanılabilecek keyifli, kaliteli ve fiyat dengesini koruyabileceğimiz tasarımlar bizim anlayışımızı yansıtıyor. Tasarladığımız ürünleri, birbirinden çok farklı tarzlarda kurgulanmış mekânlarda görmek bizi daha da motive ediyor. Markanız bu sene hangi ürün ve yeniliklerle karşımıza çıkıyor? Bu sene ev mobilyalarımıza oldukça geniş bir ev aksesuarları ve aydınlatma koleksiyonu ilave ettik. Gazetelikten yastıklara, vazodan çeşitli objelere kadar oldukça renkli, eğlenceli bir koleksiyon şu anda satışta. Değişen günlük yaşam koşulları ve tarzları sizce insanları nasıl tasarımlara yönlendiriyor? Fonksiyon her zamanki gibi ön planda ancak malzeme olarak kesinlikle doğal ürünlere tercih artıyor. Doğaya olan farkındalık arttıkça insanların tüketimleri de bu yönde olmaya başlıyor. Kullanıcılarımız, doğal olan her malzemeyi günlük yaşam koşullarına adapte etmek istiyor. 2020 mimari ve dekorasyon trendlerine bakıldığında hangi malzeme, tema ve dokularla sıkça karşılaşacağız? Aslında bir süredir içerisinde olduğumuz ancak daha da belirginleşen bir yaklaşım ön plana çıkıyor. Renklerin biraz daha ön planda olduğu, daha cesur ama sakinlikten ödün vermeyen bir yaklaşım diyebiliriz. Kalıcılığı tartışılır ama kesinlikle daha sıcak, iç açıcı ve eğlenceli mekanlar karşımıza çıkmaya devam edecek. Uzun süredir eski ve yeninin bir araya geldiği dokunuşlar, mekanı tamamlayan aksesuarlar, yeşili içine alan biyofilik kurgular ve bunları bütünleyen doğal ürünler ile üretilmiş mobilyalar 2020’de de ön planda olacak. Gotwob ürünlerine nerelerden ulaşılabilir? On iki senedir yaklaşık 1.000 metrekarelik bir alanda, eski bir fabrikadan dönüştürülmüş İstinye’deki binamızda hizmet veriyoruz. Avrupa satışlarımız ise Düsseldorf’taki Smow mağazalarından yapılıyor.