Elle Decoration (Turkey)

HALKALARIN SİNERJİSİ

-

HALKA VAZO SERISI ADI ALTINDA ILHAMINI AKDENIZ MEDENIYETL­ERINDEN ALAN VAZOLAR TASARLAYIP ÜRETEN MIMAR MESUT ÖZTÜRK TAM BIR SERAMIK TUTKUNU. ÜNLÜ MODA TASARIMCIS­I JACQUEMUS’ÜN DE RADARINA GIREN ÖZTÜRK ILE TASARIMLAR­I HAKKINDA KONUŞTUK.

SERAMIK NASIL HAYATINIZA GIRDI? TASARLAMA SÜRECINIZD­EN BAHSEDER MISINIZ? SERAMIK, BIREYSEL OLARAK ÜRETMEYE IMKAN VERMESI, YARATICILI­ĞA ÇOK AÇIK, DOĞA DOSTU VE ZAMANSIZ BIR MALZEME OLMASI VE ÜRETIM SÜRECININ ÇOK MEDITATIF OLMASI SEBEBIYLE CAZIP GELDI. HALKA VAZOLARINI­N TASARIMINI GENEL HATLARIYLA GEÇTIĞIMIZ YIL BELIRLEDIM. SONRASINDA ISE HER VAZONUN TASARIMINI­N SÜREÇ IÇERISINDE KENDILIĞIN­DEN ORTAYA ÇIKMASINA IZIN VERIYORUM. BIRAZ IÇGÜDÜSEL BIR YAKLAŞIM, ÇOĞU KEZ KAĞIDA ÇIZDIĞIM TASARIMI ÜRETMEYE BAŞLADIĞIM­DA DEĞIŞTIRIY­ORUM.

MODA TASARIMCIS­I JACQUEMUS ILE OLAN HIKAYENIZI ANLATIR MISINIZ? EYLÜL AYINDA PARIS DESIGN WEEK KAPSAMINDA 1000 VASES ADLI, HER TASARIMCIN­IN BEŞER VAZOSUNUN SERGILENDI­ĞI BIR SERGIYE KATILDIM. MODA TASARIMCIS­I JACQUEMUS AÇILIŞ ETKINLIĞIN­DE BEŞ VAZOYU BIRDEN SATIN ALIP YENI AÇTIĞI RESTORANI OURSIN’A YERLEŞTIRD­I. BU OLAY ÜRETIMLERI­MIN HEM TÜRKIYE’DE HEM DE AVRUPA’DA DUYULMASIN­A YOL AÇTI. KASIM AYINDA DA JACQUEMUS BU KEZ KENDI DÜZENLEDIĞ­I BIR ETKINLIK IÇIN 10 ADET VAZO TALEP ETTI, ÜÇ GÜNLÜK ETKINLIK BOYUNCA JACQUEMUS’ÜN KOLEKSIYON­UYLA BIRLIKTE HALKA VAZOLARI DA SERGILENDI. KOLEKSIYON­LARINIZA NASIL ULAŞABILIR­IZ? HALKA VAZOLARI DÜZENLI OLARAK BIR YERDE SATILMIYOR. DAHA ÇOK GEÇICI ETKINLIKLE­R VE IŞBIRLIKLE­RI ILE SATIŞA ÇIKIYOR. EYLÜL VE KASIM’DA PARIS’TE OLDU ÖRNEĞIN, SANAYI 313’TE BIR SATIŞ GERÇEKLEŞT­IRDIK. MAYIS VE HAZIRAN AYLARINDA İSTANBUL’DA IKI AYRI YERDE DE ETKINLIKLE­R OLACAK.

 ??  ??
 ??  ??

Newspapers in Turkish

Newspapers from Türkiye