Akit, savcının ‘örgüt yok’ kararına tepkili

Evrensel Gazetesi - - Politika -

YARGITAY’İN bozma kararının ardından yeniden görülmeye başlanan 235 sanıklı Ergenekon davasının savcı mütalaasın­da “‘Ergenekon’ adlı bir ‘terör örgütü’nün varlığı ispat edilememiş­tir” ifadelerin­i kullanması tartışılma­ya devam ediyor. Cumhurbaşk­anı Tayyip Erdoğan’ın bu davanın savcısıyım açıklaması­ndan yıllar sonra ordumuza kumpas kuruldu açıklaması yapması ile davanın seyri de değişmişti.

İktidar yanlısı olması ile bilinen Akit gazetesi, “Yargı Ergenekon’a kör” başlıklı manşetinde, “Yıllarca bürokrasiy­i, siyaseti ve toplumu vesayet altında tutan, yeri geldiğinde darbelere meşruiyet kazandıran ortamları oluşturan, arkasında faili meçhul cinayet izleri olan bir derin yapının daha üstü örtülüyor” ifadelerin­e yer verdi.

Akit, gazetenin birinci sayfasında “Herkes aynı soruyu soruyor; ‘Ergenekon bitti mi?’ Yine herkes aynı cevabı veriyor; ‘Hayır!..’ Biten Ergenekon Terör Örgütü Dâvâsı’dır... Ama Ergenekon Terör Örgütü’nün kendisi bitmemişti­r, ayaktadır... Rehavete kapılır da başını boş bırakırsan, her an ayağa kalkar ve yeniden derin cinayetler işlemeye başlar!.. Faili meçhul cinayetler” ile ‘Ergenekon’ arasında ‘derin bir bağlantı’ vardır ve bu cinayetler ‘Ergenekon tutuklamal­arı’ başladıkta­n sonra büyük ölçüde azalmıştır” diye yazdı. (HABER MERKEZİ)

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.