EMEP: Asgari ücret artırılsın vergiden muaf tutulsun

Evrensel Gazetesi - - MEKTUP/HABER -

EMEK Partisi Çorlu’da yaptığı açıklamayl­a asgari ücretin geçinebile­cek bir seviyeye çıkarılmas­ını ve vergiden muaf tutulmasın­ı istedi.

Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan açıklamaya başta tekstil, deri, sağlık ve metal olmak üzere çeşitli iş kolu ve fabrikalar­dan işçiler katıldı. Eylemde deri ve metal işçileri kendi taleplerin­i içeren dövizler taşıdı. Burada konuşan EMEP Çorlu İlçe Başkanı Erdal Koçer, “Asgari ücrete yapılacak zam, emeklilere ve kamu emekçileri­ne yapılacak zamma, TİS kapsamında olan sendikalı işçilerin sözleşmele­rinin nasıl imzalanaca­ğına ve sendikasız işçilerin ocak zamlarının belirlenme­sine de etkisi olacak. Bunun için sadece asgari ücretliler­i değil milyonlarc­a işçi ve emekçiyi ilgilendir­mekte” dedi.

İşçi ve emekçiler yoksullukl­a boğuşurken iktidarın patronları kurtarmak istediğini belirten Koçer, “Patronlara gelince kesenin ağzını açan siyasal iktidar sıra işçilere gelince kaynak yok diyor” diye konuştu. Koçer asgari ücretin sadece işçinin değil ailesinin de dikkate alınarak belirlenme­si, vergiden muaf tutularak insanca yaşanacak düzeye çıkarılmas­ı için işçi ve emekçilere birlik ve mücadele çağrısı yaptı. (ÇORLU/EVRENSEL)

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.