Kadın mühendis ve ailesine dehşeti yaşattılar

Evrensel Gazetesi - - HABER - Eylem NAZLIER İstanbul

ÜNYE İlçe Tarım Müdürlüğü’nde Ziraat Mühendisi olarak çalışan Mehtap Toptaş eskiden birlikte çalıştığı Çaybaşı İlçe Tarım Müdürü Ahmet Sarıkoca ve ailesinin saldırısına uğradı. İddiaya göre aynı apartmanda oturduğu eski çalışanın evini basan Ahmet Sarıkoca, Ünye İlçe Tarım Müdürlüğü’ne geçememesinin sebebi olarak gördüğü Mehtap Toptaş ve ailesini adeta dehşeti yaşattı.

Geçtiğimiz hafta gerçekleşen olayda aynı apartmanda yaşadığı eski müdürünün Ünye İlçe Tarım Müdürlüğüne geçemediği için kendisini hedef haline getirdiğini söyleyen Mehtap Toptaş, babasının bıçaklandığını annesinin bile darbedildiğini belirterek yetkililere seslendi: “Önlem almak için ölmemizi mi bekliyorlar?”

‘MÜDÜR OLAMAMASININ SEBEBİNİ BANA BAĞLADI’

Çaybaşı İlçe Tarım Müdürlüğünde çalıştığı süreçte müdürünün mobbinglerine maruz kaldığını anlatan Toptaş “‘Bana kahvaltı hazırla’ diyor, işle ilgili tehditlerde bulunuyordu. Mobbing giderek ağırlaştı. Baktım olmayacak Ünye İlçe Tarım Müdürlüğüne geçtim” dedi. Ünye İlçe Tarım Müdürlüğüne geçtikten bir süre sonra müdür boşluğu olduğunu aktaran Toptaş, “Çaybaşı İlçe Tarım Müdürü Ahmet Sarıkoca, Ünye İlçe Tarım Müdürlüğünde yıllarca personellik yapmış, buraya müdür olmak istiyordu. Ben geçince oraya müdür olamamasının sebebini bana bağladı” dedi.

‘AK PARTLİYİZ, BİZİM SÖZÜMÜZ GEÇER’

Ünye’de ev aldığı apartmanda Ahmet Sarıkoca’nın da yaşadığını sonradan öğrendiğini belirten Toptaş “Benim hakkımda ‘dul kadın, ahlaksız bir kadın’ gibi dedikodular yaptıklarını duydum. Buna kulak asmıyordum. Bakkaldan alışveriş yapmamı engellediler. Mahalle baskısı giderek arttı. Daha sonra kapri pantolon giyiyormuşum, bacaklarımı gösteriyormuşum şeklinde bir sürü baskıya maruz kaldım. Apartmana giriş ve çıkışta darp ettiler. Çaybaşı’nda çalışırken, Alevi olduğum için iftar yemeğine çağırmazdı. Kamu çalışanı olduğum için siyasetle ilgilenmezdim. Ama Ahmet Sarıkoaca ‘Biz AK Partliyiz, bizim sözümüz geçer’ diyordu. En son beni Cumhurbaşkanına hakaret ettiğim gerekçesiyle şikayet etmişler” dedi.

‘YAŞADIĞIMIZ BİR VAHŞETTİ’

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.