‘Suriyeli mülteci açlıktan kendini yaktı’ iddiası

Evrensel Gazetesi - - DÜNYA -

ÜRDÜN-SURIYE sınır bölgesinde bulunan El-rekban isimli mülteci kampında üç çocuğuyla çadırda yaşayan Suriyeli bir kadının intihar etmek için kendini yaktığı ileri sürüldü.

Birçok haber ajansının yer verdiği haberlerde, günlerce çocuklarına yiyecek bulamayan Suriyeli 28 yaşındaki Sündüz Fathallah isimli bir genç kadının kendini yakmaya çalıştığı, bu nedenle çadırın tutuştuğu ve müdahale edilerek çocuklarıyla hastaneye kaldırıldığı belirtildi. Aa’nın haberinde de Rekban mülteci kampı basın sorumlusu Ömer el-hımsi’nin, “kadının çocuklarının açlığına dayanamayarak kendini yaktığı” iddiasına yer verilirken Suriye’deki cihatçı gruplara yakınlığı ile bilinen Suriye Gözlemevi ise intihar girişimi olmadığı, yangının çadırdaki ocaktan kaynaklı çıktığını ileri sürdü, kadının ve çocukların alevler nedeniyle yaralandığı belirtildi. Öte yandan çocuklardan birinin bir aylık bebek olduğu öğrenildi.

Kamptaki sağlık sorumlusu Şukri Şihab ise kadının hayatta olduğunu ancak ağır yanıklar aldığını, tedavisinin Ürdün’de sürdüğünü açıkladı. (DIŞ HABERLER)

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.