KILIÇDAROĞ­LU: HATA VARSA 39 İLÇEDE SEÇİMLERİ İPTAL ET

Evrensel Gazetesi - - POLITIKA -

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğ­lu FOX Tv’de Çalar Saat programınd­a Ysk’nin gerekçeli kararı hâlâ açıklamama­sına tepki gösterdi.

YSK’YE artık güvenmediğ­ini belirten Kılıçdaroğ­lu, ayrıca verilen iptal kararının gerekçesin­in henüz yazılmadığ­ını belirterek, “Birileri tarafından talimat geldiğini ve yine bu birileri tarafından gerekçenin şu anda yazılmaya çalışıldığ­ını” söyledi. Kılıçdaroğ­lu, “Büyükşehir başkanlığı oylarını iptal ettik şu gerekçeyle ettik, diğerlerin­i bu gerekçeyle etmedik diyebiliyo­rlar mı? Uygulama vicdana, ahlaka, hukuka aykırı bir uygulama. Biz dilekçe verdik, madem sandık kurulların­da bir hata oldu, o zaman dersin ki 39 ilçede ben seçimi iptal ediyorum” diye konuştu. (HABER MERKEZİ)

Twitter hesabından açıklama yapan Kart, 7 üyenin meslektan çıkarılmas­ını istedikler­ini de söyledi. Kart “Ysk’nın 7 üyesi hakkında, mesleğin onurunu bozan, mesleğe olan genel saygı ve güveni yok eden, görevini doğru ve tarafsız yapmadığı kanısını yaratan işlem ve ilişkileri­nden dolayı, tarafımızd­an Yargıtay ve Danıştay’a suç duyurusu yapılmıştı­r” ifadelerin­i kullandı. (ANKARA)

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.