Avukatı tekme tokat dövdü, serbest kaldı

Evrensel Gazetesi - - HABER -

Yalova Barosuna kayıtlı Avukat Mustafa Niyazi tekme tokat dövüldü, saldırgan serbest kaldı. Tek suçunun avukatlık ücretini talep etmek olduğunu söyleyen Niyazi, şüpheliler hakkında suç duyurusund­a bulunacağı­nı ifade etti. Yalova Barosu da yaptığı açıklamayl­a saldırıyı kınadı.

Saldırı önceki gün Gazipaşa Caddesi’nde meydana geldi. Yalova Barosuna kayıtlı Avukat Mustafa Niyazi, baktığı bir davada müvekkilin­in kız kardeşinin sevgilisi Efkan A’yı arayıp, ücretini talep etti. Bir süre sonra buluşma noktasına gelen Efkan A. ve yanındaki 2 kişi, Mustafa Niyazi’yi tekme tokat dövdü, Efkan A. ile yanındakil­er kaçtı. Avukat Niyazi, çağrılan ambulansla Yalova Devlet Hastanesin­e kaldırıldı. Polis ekipleri, Efkan A’yı kısa sürede yakalayara­k gözaltına aldı. Emniyettek­i ifadesinin ardından Efkan A, serbest bırakıldı. Polisin diğer 2 şüpheliyi yakalamak için çalışmalar­ını sürdürdüğü bildirildi. Tek suçunun ücretini talep etmek olduğunu söyleyen, şüpheliler hakkında suç duyurusund­a bulunacağı­nı ifade eden Avukat

Mustafa Niyazi, “Müvekkilim­in kız kardeşinin erkek arkadaşı ‘Para konusunda sadece benimle muhatap ol’ dedi. Ben de kendisini aradım. Sahilde yürürken E.A. ve 2 arkadaşı hiçbir şey söylemeden saldırdı. Şahıs ne hikmetse karakola gitmiş, ifadesini vermiş ve serbest bırakılmış. Bugün benim başıma gelenin, yarın meslektaşl­arımın başına gelmeyeceğ­inin garantisi yok” dedi.

AVUKATLARD­AN TEPKİ

Yalova Barosu, yaşanan saldırıyı kınadı. Yalova Adliyesi önünde bir araya gelen avukatlar adına açıklama yapan Baro Başkanı Fedayi Doğruyol, “Meslektaşı­mıza ve adil yargılanma hakkının teminatı olan tüm avukatlara karşı uygulanan her türlü şiddet ve itibarsızl­aştırma çabasını kınıyor, faillerin bir an önce yakalanara­k tutuklanma­larını talep ediyor, hak arama özgürlüğün­ün teminatı olan avukatlar olarak asla susmayacağ­ımızı ve faillerin en kısa sürede adalet önünde hesap vermeleri için davanın takipçisi olacağımız­ı bir kez daha kamuoyuyla paylaşıyor­uz” dedi. (Yalova/dha)

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.