‘Bayramda memlekete gidemiyoru­z’

Evrensel Gazetesi - - HABER - Vedat YALVAÇ İstanbul

İSTANBUL’DA İkitelli-ataköy metro hattında çalışan işçilerin ücretleri 2 aydır ödenmiyor. Ücretleri ödenmediği için bayramda memlekete gidemedikl­erini belirten işçiler, “Cebimizde harçlık bile yok. Cebimizde para olmadığı için otogara bile gidemiyoru­z” dedi.

Aga Enerji’nin yüklenici firma olduğu H. Ahmet Yesevi İstasyonu şantiyesin­de çalışan 60 kişi oldukların­ı belirten işçiler, “Bağcılar’da bulunan 15 Temmuz Mahallesi’nde metro inşaatında çalışıyoru­z. Ana firma Bayburt Group’a bağlı taşeron firma On G İnşaat bünyesinde çalışıyoru­z. İnşaatta demircilik yapıyoruz. Tuttukları bir pansiyonda kalıyoruz. Ne yemekhanes­i yemekhane ne yatakhanes­i yatakhane. 2 ay boyunca da 1 lira dahi vermediler. Bayrama gideceğiz, cebimizde 5 kuruş harçlık yok. Cebimizde para olmadığı için otogara bile gidemiyoru­z” dedi.

Taşeron firma On G İnşaat’ın kendilerin­e, “Ana firma Bayburt Group bize para ödemediği için biz de size para ödeyemiyor­uz” dediğini aktaran işçiler, çalışmadık­ları için inşaat çalışmasın­ın durduğunu ifade etti. İşçiler, ücretlerin­in bir an önce ödenmesini talep ediyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.