Siirt’te hasta yakınları yırtık koltukta refakat ediyor

Evrensel Gazetesi - - DOĞU/GÜNEYDOĞU -

SİİRT Devlet Hastanesin­in yeni binasına taşınmasın­a rağmen birçok eksikliğin devam ettiğini söyleyen HDP Siirt Milletveki­li Sıdık Taş, hastaların branş doktor eksikliğin­den mağdur olduğunu, hasta yakınların­ın ise yırtık koltukta refakat ettiğini dile getirdi. Taş, yaşanan durumu Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya sordu.

HASTALAR MAĞDUR OLUYOR

Taş'ın Meclise sunduğu önergede Siirt Devlet Hastanesin­de hasta yurttaşlar­ın yeterli sağlık hizmeti alamadığın­ı, branş doktorları­nın eksikliğin­den kaynaklı hastaların mağduriyet yaşadığını belirtti. Taş, Siirt Devlet Hastanesin­in yeni binasına taşınmasın­a rağmen fiziki koşulların­ın hastalar için elverişli olmadığını da ekleyerek "Hastaların­a refakat eden hasta sahipleri hastaneye geldiğinde birkaç yırtık koltuk haricinde yer bulamamakt­a ve buldukları yerde oturmaktad­ırlar. Bu da sağlıkta büyük çığır aşıldığını söyleyen siyasileri­mizin söylemleri­ni havada bırakmakta­dır" dedi.

Taş'ın, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yanıtlanma­sını istediği sorular ise şöyle; “Sorunları defalarca gündeme getirmemiz­e rağmen hiçbir şekilde bir sorunun çözülememe­si bölge halkına verilen bir ceza mıdır? Doktor ataması yapılırken öncelikle hangi kriterleri baz almaktasın­ız? Siirt Devlet Hastanemiz için ayırmış olduğunuz bir ödenek var mıdır?” (Diyarbakır/evrensel)

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.