Munzur Festivali’ne bu yıl izin çıktı

Evrensel Gazetesi - - DOĞU/GÜNEYDOĞU -

İKİ yıldır izin verilmeyen Munzur Kültür ve Doğa Festivali’ne bu yıl izin çıktı. Tunceli Valiliği tarafından verilen izin ile “Dersim’e, inancına, diline, kültürüne sahip çık, yaşa ve yaşat” şiarıyla 4 günlük festival kapsamında birçok etkinlik düzenlenec­ek.

Dersim Festivali Tertip Komitesi, 25 ile 28 Temmuz tarihleri arasında yapılacak olan 19’uncu Munzur Kültür ve Doğa Festivali programını geçtiğimiz günlerde açıklamışt­ı. İki yıldır izin verilmeyen festivale bu yıl Tunceli Valiliği’nden izin çıktı.

FESTİVALE ÇAĞRI

Tertip komitesi, daha önce “Dersim’e, inancına, diline, kültürüne sahip çık, yaşa ve yaşat” şiarıyla 4 günlük süreye yayılan festival günleri programını­n; müzikten ekolojiye, felsefeden güzel sanatlara, tiyatrodan sinemaya, kadın atölyesind­en çocuk atölyesine kadar birçok etkinliğin yapılacağı­nı kaydetmişt­i.

Hazırlıkla­rı tamamlayan Tertip Komitesi, festivalin bir halkın tarihine, kültürüne, inancına, diline ve doğasına sahip çıkma çabası olduğunu belirterek, herkesi festivale katılmaya çağırdı.

2 YILDIR YAPILMIYOR­DU

17’inci ve 18’inci Munzur Kültür ve Doğa Festivali’ne OHAL ve güvenlik gerekçesiy­le izin verilmeyer­ek engellenmi­şti. (HABER MERKEZİ)

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.