TÖZEREN’İN ARKADAŞLAR­I GÖĞE BAKTI

Evrensel Gazetesi - - KÜLTÜR -

DÖRT gündür gözaltında tutulan Yazarımız, Edebiyatçı Ayşegül Tözeren için önceki gün doğum günü kutlaması yapıldı. Kadıköy Yoğurtçu Parkında yapılan kutlamaya Tözeren’in annesi Hülya Tözeren’in yanı sıra Betül Dünder, Nalan Çelik, Seray Şahiner, Mehveş Evin, Hicri İzgören, C. Hakkı Zariç, Mehmet Said Aydın, Süha Oğuzertem, Belma Fırat ve Şebnem Korur Fincancı’nın arasında olduğu yazar, şair ve akademisye­n dostları katıldı. Tözeren’in yeni yaşı için pasta kesilirken, gözaltında yazdığı notlar okundu ve isteği üzerine ‘göğe’ bakıldı.

Gazetemize konuşan Şair Betül Dünder, uzun zamandır iktidarı, erki elinde bulunduran­ların; entelektüe­ller ve muhalifler­i ablukaya aldığını belirtti. “Bunu biz Necmiye Alpay ve Aslı Erdoğan’a reva görülen süreçte çok içeriden yaşadık” diyen Dünder, Tözeren’in doğum gününde dayanışmak için bir arada oldukların­ı vurguladı.

Tözeren’e kefil oldukların­ı belirten Yazar Seray Şahiner ise “İsterdik ki bu mumları beraber üfleyelim. Bizler bugün mum üflerken Ayşegül’ün özgürlüğü için dilek tutacağız” dedi.

Öte yandan avukatları­ndan aldığımız bilgiye göre Ayşegül Tözeren bugün İstanbul Adliyesi'nde savcılığa ifade verecek. Ardından hakim karşısına çıkarılmas­ı bekleniyor. (İSTANBUL/EVRENSEL)

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.