7 Haziran-1 Kasım arası ne oldu?

Evrensel Gazetesi - - POLITIKA -

“TERÖRLE mücadele konusunda defterler açılırsa birçok insan, insan yüzüne çıkamaz” diyerek 7 Haziran-1 Kasım sürecini hatırlatan Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’na yönelik ‘açıkla’ çağrıları yapıldı. Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun 7 Haziran-1 Kasım süreciyle ilgili ifadelerin­e tepki yağıyor. Sakarya’da “Terörle mücadele konusunda defterler açılırsa birçok insan, insan yüzüne çıkamaz. Neden mi? Türkiye Cumhuriyet­i tarihi yazıldığı zaman eminim en kritik dönemlerde­n biri 7 Haziran-1 Kasım arasındaki dönem olarak yazılacakt­ır” ifadelerin­i kullanan Davutoğlu’na ‘Süreci açıkla’ çağrısı yapıldı.

10 Ekim Ankara Katliamı Davası Avukat Komisyonu “Bildiğiniz, tanık olduğunuz, ortak olduğunuz her şeyi anlatın” çağrısı geldi.

BİZ NE İÇİN, NE UĞRUNA BU KADAR ÖLDÜK?

Suruç Aileleri İnisiyatif­i kurumsal Twitter hesabından yapılan paylaşımda, “‘Defterler açılırsa’ değil katliam siyasetini­n defterleri açılmalı, herkes ne biliyorsa söylemelid­ir. 7 Haziran ile 1 Kasım arası ne oldu? Biz ne için, ne uğruna bu kadar öldük ve yaralandık?” ifadeleri yer aldı.

CHP İstanbul Milletveki­li Mehmet Bekaroğlu da tweette, “Haydi Sayın Davutoğlu, çıkın açıklayın. 7 Haziran 1 Kasım arası neler oldu, hangi suçlar işlendi, açıklayın… Failleri insan yüzüne çıkamasınl­ar, cezalandır­ılsınlar… Haydi yapın bu iyiliği bu ülkeye!” dedi. (HABER MERKEZİ)

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.