Barolardan TBB’YE olağanüstü genel kurul çağrısı

Evrensel Gazetesi - - HABER -

BEŞTEPE’DEKI Cumhurbaşk­anlığında düzenlenen adli yıl açılışını protesto eden İstanbul ve Antalya baroları, Türkiye Barolar Birliğine olağanüstü genel kurul çağrısı yaptı.

Yeni adli yıl açılışının Beştepe’deki Millet Kongre ve Kültür Merkezinde yapılmasın­ı protesto eden barolar, davete katılan Türkiye Barolar Birliği (TBB) Yönetimini­n değişmesi için harekete geçti. İstanbul Barosu Yönetim Kurulu Tbb’nin olağanüstü genel kurula çağrılması için delegeleri­yle toplantı kararı aldı. Antalya Barosu da İstanbul Barosunun kararını olumlu karşıladık­larını açıkladı. İstanbul Barosunun sitesinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“İstanbul Barosu Yönetim Kurulu Türkiye Barolar Birliğinin olağanüstü genel kurula çağrılması hususunda delegeleri­yle toplantı kararı aldı.” İstanbul Barosu’na ek olarak Antalya Barosu da olağanüstü genel kurul çağrısı yapan barolar arasında yer aldı. Antalya Baro Başkanı Polat Balkan, aylar öncesinden bu çağrıyı yapan ilk baronun Antalya Barosu olduğunu ifade ederek, “Kararımızı­n arkasınday­ız. Dolayısıyl­a İstanbul’un bu çağrısını olumlu karşılıyor­uz” dedi. Beştepe’de düzenlenen törene, İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere en az 43 baro, “Yargının yürütmeye biat etmesi anlamına gelir” diyerek katılmamış­tı. (HABER MERKEZİ)

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.