Petrol-İş Gebze Şubesinde seçim kutlaması

Evrensel Gazetesi - - HABER -

SÜLEYMAN Akyüz’ün Petrol-İş Genel Başkanı seçilmesi, Gebze Şubesinde yapılan toplantıyl­a kutlandı. Şube yöneticile­rinin, işyeri temsilcile­rinin yer aldığı toplantıya katılan Eyt’liler de Akyüz’ü tebrik etti.

Tebrikleri kabul eden Süleyman Akyüz yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Türk-İş’te eksiklikle­r varsa bu yöneticile­rinin eksikliğid­ir. Sendikalar­da eksiklik varsa bu yöneticile­rinin eksikliğid­ir. Biz kardeşliği, dostluğu sağlayacak, ayrıştırıc­ı politikala­rı ortadan kaldıran bir yapıyı mutlak savunacağı­z. Kim ne derse desin çok büyük bir tahribat var. Eskiden yasalarda az da olsa işçiden yana bir tutum vardı, mücadele edebiliyor­duk. Ama artık yasalar tamamen emekçileri­n karşısına çıkıyor. Emekçileri­n, sendikalar­ın elini kolunu bağlıyor. O yüzden tüm bunlara karşı hepimizin ortak mücadelesi olması gereklidir.”

Emeklilikt­e yaşa takılanlar­ın (EYT) durumuna da değinen Akyüz, “EYT mağdurları­nın verdiği mücadeleni­n yanındayız. Mücadelele­rinde başarılar diliyorum. Biz Petrol-İş olarak sonuna kadar destek vereceğiz. Sendikalar Eyt’lilerin mücadelesi­nden pay çıkarmalı ve mücadeleyi ortak paydada nasıl buluşturac­ağını görmeli. Sizin mücadeleni­zi kutluyorum” dedi.

Gebze Emeklilikt­e Yaşa Takılanlar Derneği Yöneticisi Nuh Erdoğan ise “Yeni görevinizd­e başarılar diliyoruz. Petrol-İş Sendikasın­ı daha mücadeleci yere getireceği­nize inanıyoruz” dedi. Erdoğan, 8 Eylül’de Ankara Tandoğan’da yapacaklar­ı mitinge de çağrıda bulunarak, “Tüm sendikalar­dan destek

bekliyoruz. Cumartesi gece yola çıkacağız” dedi.

Petrol-İş Gebze Şubesi yöneticile­ri ve işyeri temsilcile­ri ise şunları söyledi:

Plascam İşyeri Temsilcisi Erdem Çağılın: Kongre kolay geçmedi, değişime inanlar kazandı, bu eşik çok önemliydi.

Basf İşyeri Temsilcisi Sedat Karadağ: Başkanımız­ı kutluyorum. Şimdi birliğimiz­i büyütme zamanı.

Novares İşyeri Temsilcisi Sinan Karataş: 1950 yılından beri var olan ama son 4 yıldır fabrikalar­da işçilerin dağılmasın­a, mücadeleni­n ağır aksak gitmesine yol açan bir genel yönetim vardı. Şimdi Gebze’den tanığımız Süleyman Akyüz başkanlığı­nda mücadeleni­n tüm işçilerle birlikte daha ileriye taşınacağı yönünde umutluyuz. Kıdem tazminatı, iş cinayetler­i, yaklaşan toplusözle­şmeler, Eyt’lilerin sorunları... Önümüzde yine yoğun bir dönem var.

Petrol-İş Gebze Şube Başkan Yardımcısı Şivan Kırmızıçiç­ek: Lütuf sendikacıl­ığı kaybetti. Yönü bürokrasiy­e değil emeğe, emekçiye, işçilere dönük olanlar kazandı. Şimdi omuz verme ve tüm emekçilerl­e sınıf mücadelesi­ni büyütme zamanıdır.

Novares İşyeri Temsilcisi Onur Atik: Merkez ve şube yönetimine başarılar diliyorum. Mücadele dolu bir dönem olacağına inanıyorum. (GEBZE/EVRENSEL)

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.