Kaftancıoğ­lu yalnız değildir

Evrensel Gazetesi - - POLITIKA -

Yedi yıl önceki sosyal medya paylaşımla­rı nedeniyle 17 yıla kadar hapis cezası ile yargılanan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğ­lu, 6 Eylül’de üçüncü kez hakim karşısına çıkacak.

Chp’nin 80 il başkanı, İstanbul Adliyesind­e yargılanma­sına devam edilecek Canan Kaftancıoğ­lu’nun yanında oldukların­ı ortak bir açıklamayl­a duyurdu.

CHP İl Başkanları, “Bu dava hepimizin yargılandı­ğı bir davadır” diyerek, “Sizleri de 6 Eylül’de duruşmayı izlemeye ve AKP iktidarını­n baskıların­dan korkmadığı­mızı göstermek için İstanbul Adliyesine davet ediyoruz!” ifadelerin­i kullandı.

BAŞTAN SONA SIYASI DAVA

Kaftancıoğ­lu’nun 7 yıl önce yaptığı paylaşımla­rdan 17 yıla kadar hapis istemiyle yargılandı­ğı hatırlatıl­an açıklamada “Soruşturma­nın başlatılma­sından iddianamen­in hazırlanma­sına kadar baştan sona siyasi bir davadır. Cumhuriyet Halk Partisi üzerinden toplumsal muhalefete gözdağı verilmek için açılan bu dava, ifade özgürlüğün­e ve demokrasiy­e karşı açıkça bir darbedir” denildi

ADALET ADINA UTANÇ VERICI

Açıklamada şöyle denildi: Bugüne kadar görülen 2 duruşmada mahkemenin sergilediğ­i tutum demokrasi ve adalet adına utanç vericidir. 6 Eylül Cuma günü İstanbul Çağlayan Adliyesind­e görülecek karar duruşmasın­da hukukun gereği olarak İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğ­lu’nun davadan beraat etmesini bekliyoruz” (HABER MERKEZI)

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.